Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła

Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
601 401 517
Adres rejestrowy
Ulica
Omulewska 19
Kod pocztowy
04-128
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000630706
REGON
36509649000000
NIP
5213743928
Rok powstania
2016
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest działalność edukacyjno - kulturalno - wychowawcza na rzecz podopiecznych dzieci i młodzieży pochodzących z najbiedniejszych rejonów Warszawy, wsparcie potrzebujących rodzin oraz starszych, samotnych osób.

Nasze działania

Dom Św. Mikołaja
Dom Św. Mikołaja otacza opieką 15 dzieci w wieku 7-12 lat, pochodzących z ubogich i dysfunkcyjnych, praskich rodzin. Ideą domu Św. Mikołaja jest przywrócenie utraconego dzieciństwa oraz stworzenie naszym młodym podopiecznym drugiego domu, w którym będą mogły czuć się bezpieczne i szczęśliwe, odkryć pasje i zainteresowania, nauczyć się różnych form spędzania wolnego czasu, nadrobić zaległości rozwojowe, podwyższyć swoją samoocenę. Dzięki stworzeniu ciepłej i domowej atmosfery, dzieci zyskują pewność siebie oraz wiarę w swoje możliwości. Do Domu Św. Mikołaja oczekuje na swoich domowników codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 13:00- 19:00.

Dom Pawła
Dom Pawła jest domem dla 18 młodzieży od 12 roku życia. Ideą domu jest stworzenie bezpiecznego, domowego zacisza, w którym nasza młodzież będzie mogła się rozwijać, poznawać świat, odkrywać siebie oraz innych ludzi. Młodzież uczestniczy w rajdach, biwakach, wyprawach wspinaczkowych, kajakowych, rowerowych, spotkaniach z filmem, zajęciach edukacyjnych, jak również codziennie dba o dom i potrafi samodzielnie przygotować obiad dla całej drużyny Pawłowców. Owocem ciepła, przyjaźni i życzliwości pedagogów oraz konsekwentnego oddziaływania wychowawczego są wielkie zmiany naszych podopiecznych w ich funkcjonowaniu społecznym: młodzież staje się coraz bardziej samodzielna, ufna, otwarta oraz przepełniona pasją i zainteresowaniami.
Uczestnikami Domu Pawła jest młodzież, która wcześniej była pod opieką Domu Św. Mikołaja.
Dom Pawła oczekuje na swoich domowników codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-19:00.

Bawalnia dla dorosłych
Raz w tygodniu organizujemy spotkania dla starszych, samotnych osób, które mają ochotę spędzić czas w towarzystwie innych, porozmawiać oraz wciąż udział w warsztatach i spotkaniach na różne tematy. Z radością obserwujemy emocje, jakie towarzyszą spotkaniom, zawiązywanie się przyjaźni oraz otwieranie się na to co nowe.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
02.11.2018
Od prawie trzydziestu lat pracuje z dziećmi i dla dzieci, bo są mistrzami życia. Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła ma charakter domu rodzinnego. Zawsze jest w nim osoba, która czeka na wracające ze szkoły dzieci.
Reklama

Oddziały, koła, placówki

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej