Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Stowarzyszenie Demagog
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Noakowskiego 26 lok. 28
Kod pocztowy
00-682
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000615583
REGON
36435528000000
NIP
6751544169
Rok powstania
2016
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
30
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fakty są najważniejsze!

Potrzebujemy Twojego wsparcia w walce o prawdę

Stowarzyszenie Demagog to pierwsza polska organizacja fact-checkingowa. Od 2014 roku weryfikujemy wypowiedzi polityków, sprawdzamy obietnice wyborcze, walczymy z fake newsami i dezinformacją. Dzielimy się wiedzą i edukujemy.

Naszą misją jest walka z fałszywymi informacjami i dezinformacją oraz dostarczanie obywatelom rzetelnych, bezstronnych i sprawdzonych informacji. Poprzez edukację społeczeństwa chcemy podnosić jakość debaty publicznej w Polsce i promować najwyższe standardy, tak aby decyzje podejmowane przez obywateli były świadome i oparte na faktach.

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/

Portal Demagog.org.pl powstał w kwietniu 2014 roku. Działalność serwisu opiera się na fact-checkingu czyli dostarczaniu obywatelom wiarygodnych źródeł informacji, dementowaniu fałszywych informacji oraz kontrolowaniu wypowiedzi polityków. Przez 6 lat działalności portalu, zespół wykwalifikowanych wolontariuszy zweryfikował ponad 4000 wypowiedzi osób publicznych i przygotował ponad 160 analiz i raportów.

Działania edukacyjne prowadzimy w ramach projektu Akademia Fact-Checkingu. W warsztatach i prelekcjach dotyczących zjawiska fake news, dezinformacji oraz sposobów walki z fałszywymi informacjami wzięło udział ok. 3,4 tys. uczniów i studentów, ok. 250 nauczycieli i 70 seniorów w całej Polsce.

Nasza praca została doceniona przez Międzynarodową Sieć Fact-Checkingową (IFCN), która zrzesza najważniejsze organizacje fact-checkingowe z całego świata i czuwa nad przestrzeganiem przez nie zasad bezstronności, przejrzystości źródeł, transparentności metodologii, przejrzystości finansowania oraz otwartych i uczciwych poprawek. Od maja 2019 organizacja należy do International Fact-Checking Network. Od września 2019 roku Demagog dołączył do Programu niezależnej weryfikacji informacji Facebooka i stał się partnerem merytorycznym sprawdzającym fake newsy.

Wciąż się rozwijamy i planujemy kolejne innowacyjne działania i projekty. Z biegiem lat Demagog stał się profesjonalną, niezależną, bezstronną i apolityczną organizacją, która dostarcza jakościowe i rzetelne treści. Wspieraj nas i dołącz do ekipy Demagoga!

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.04.2018
Prawda czy fałsz? To pytanie zadawane coraz częściej przez internautów na całym świecie. W dobie powszechnego manipulowania informacją i rosnącego fenomenu "fake news" konieczne jest przeciwdziałanie dezinformacji. Dlatego właśnie powstał projekt "Open Source - Open Mind". Jego organizacją zajmują się studenci Uniwersytetu Warszawskiego, chcący wesprzeć zarówno twórców, jak i odbiorców treści.
Publicystyka
17.05.2017
Młodzi ludzie będą uczyć się, jak rozpoznać nieprawdziwe informacje w internecie za sprawą Akademii Fact-Checkingu. W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Demagog przeprowadziło pierwsze zajęcia z gimnazjalistami.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
animowanie działań wspólnot lokalnych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność polityczna

Zarząd

Małgorzata Kilian, Prezes Zarządu
Paweł Terpiłowski, Członek Zarządu
Kinga Osierda, Członek Zarządu
Marcel Kiełtyka, Członek Zarządu
Patryk Zakrzewski, Członek Zarządu
Reklama

Darowizny zbierane z pomocą innych portali

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
23213000042001074969950001
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej