Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Fundacja Drzewo i Jutro
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Plac Europejski 2
Kod pocztowy
00-844
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000607140
REGON
36396116100000
NIP
5223057494
Rok powstania
2016
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Drzewo i Jutro jest prywatną fundacją, założoną przez Agnieszkę i Jamesa Van Bergh, która realizuje cele statutowe poprzez współfinansowanie działań organizacji pozarządowych oraz instytucji w następujących obszarach:

  • wsparcia rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w tym rodzin uchodźczych,
  • pomocy dzieciom i usamodzielniającej się młodzieży z pieczy zastępczej,
  • edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży,
  • budowy integracyjnych placów zabaw przy szpitalach oraz specjalnych placówkach edukacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Finansowane działania obejmują zarówno wsparcie psychologiczne (psychoterapia, warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia, świetlice terapeutyczne) i materialne (wsparcie dla usamodzielniającej się młodzieży w formie dofinansowania remontów mieszkań i nauki na uczelniach wyższych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci), jak i edukacyjne (warsztaty ekologiczne, pomoc w nauce dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, szkolenia dla specjalistów).

Współpracujemy z doświadczonymi Partnerami – organizacjami pozarządowymi i instytucjami – których cele i wartości są zbieżne z naszymi. Wśród nich znajdują się: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Dla Wolności oraz Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

Organizacje zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej Fundacji Drzewo i Jutro.

Fundacja nie udziela pomocy osobom indywidualnym.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
24.01.2023
W minionym roku wsparliśmy finansowo działalność 19 organizacji pozarządowych z całej Polski oraz sfinansowaliśmy budowę czterech integracyjnych placów zabaw. Od 2016 roku sukcesywnie zwiększamy wysokość środków przeznaczonych na realizację naszych celów statutowych.
Publicystyka
06.11.2017
Lubią i chcą się uczyć. Są pilnymi studentami, którzy świadomie wybrali kierunek nauczania. Mają marzenia i plany, chcą dobrze radzić sobie w życiu. Właśnie tacy są podopieczni Programu Opieki Ograniczonej, SOS Wiosek Dziecięcych, wybrani do projektu wsparcia studentów przez Fundację Benefit Systems.
Publicystyka
12.10.2017
Pierwsze wakacje, wyjścia do kina, zoo czy muzeum. To chwile z dzieciństwa, które pamięta się przez lata. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Benefit Systems, dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce, także mogą przeżywać takie momenty.
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej