Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Centrum Cyfrowe
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
533 951 925
Adres rejestrowy
Ulica
Gen. Władysława Andersa 24
Kod pocztowy
00-159
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Adres kontaktowy
Ulica
Chmielna 24 lok. 2
Kod pocztowy
00-020
Miejscowość
Warszawa
Adres biura
Ulica
Chmielna 24 lok. 2
Kod pocztowy
00-020
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000581817
REGON
36280113600000
NIP
525-26-33-078
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska pracuje na rzecz zmiany społecznej i zwiększenia zaangażowania obywatelskiego wykorzystując potencjał narzędzi cyfrowych oraz modeli współpracy opartych na dzieleniu się zasobami i wiedzą.

Czym się zajmujemy? Nasze działania i projekty prowadzimy w trzech podstawowych obszarach:

Otwarty rząd: prowadzimy projekty na rzecz zwiększania transparentności funkcjonowania instytucji publicznych. Staramy się przekonywać instytucje publiczne - rządowe i samorządowe do większego otwarcia na obywateli poprzez zapewnianie im dostępu do danych publicznych oraz o swobodny wgląd w proces stanowienia prawa.

Otwarte NGO: razem z innymi organizacjami pozarządowymi pracujemy na rzecz wprowadzania modeli otwartości w działaniach trzeciego sektora i w instytucjach kultury. W oparciu o upowszechnienie licencji creative commons dążymy do tworzenia standardów otwartości opartych na kulturze dzielenia się zasobami, wiedzą i twórczością.

Otwarta Kultura: interesuje nas wpływ rozwoju technologicznego na społeczeństwo oraz związane z nim postępujące zmiany kulturowe, które staramy się diagnozować, interpretować i upowszechniać. W tym obszarze prowadzimy również działania edukacyjne zachęcające twórców do wykorzystywania nowych technologii w formule medialabów jak również projekty mające na celu zmniejszanie skali wykluczenia cyfrowego.

Wspólnym mianownikiem naszych projektów jest otwartość - oznaczająca dostępność zasobów i promowanie modeli współpracy w oparciu o otwarte zasoby. W tym celu jesteśmy partnerem instytucjonalnym projektu Creative Commons Polska.

W jaki sposób działamy? Prowadzimy nasze projekty w duchu 'think & do tankowym’ - nie tylko diagnozujemy i opisujemy rzeczywistość społeczną, chcemy również aktywnie wpływać na jej kształt. W tym celu tworzymy w naszym Laboratorium narzędzia programistyczne oraz prowadzimy działania edukacyjne, promujemy rozwiązania prawne oraz angażujemy się w akcje społeczne.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej