Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Komitet Obrony Demokracji
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Górczewska 39
Kod pocztowy
01-144
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000604562
REGON
36386302700000
NIP
525-26-49-748
Rok powstania
2016
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2019
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Komitet Obrony Demokracji został stworzony, by walczyć z łamaniem prawa przez rządzących w naszym kraju, by przypomnieć wszystkim obywatelom, że mieszkamy w państwie demokratycznym i że demokracji powinniśmy ze wszystkich sił bronić. Chcemy żyć w społeczeństwie neutralnym światopoglądowo, przeciwdziałać łamaniu zasad praworządności, nadużyciom władz, przekraczaniu przez nią swoich uprawnień oraz kompetencji.

Naszym celem jest propagowanie postaw sprzyjających rozwojowi demokratycznego państwa prawa. Chcemy upowszechniać i chronić wolności i prawa człowieka oraz swobody obywatelskie, działać na rzecz popularyzacji wiedzę o demokratycznym ustroju państwa prawa, a także budować społeczeństwo obywatelskie.

Jak to wszystko się zaczęło?

18 listopada 2015 r. Krzysztof Łoziński opublikował artykuł, w którym postawił tezę, iż wobec zjawisk występujących w życiu publicznym po wyborach parlamentarnych i przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, należy powołać Komitet Obrony Demokracji. Dzień po tej publikacji Mateusz Kijowski założył na Facebook’u grupę o tej nazwie. Widząc duży odzew (w ciągu 3 dni do grupy zapisało się 30 tys. użytkowników) grupa założycielska postanowiła podjąć rozmowy na temat stworzenia ruchu społecznego. W tym samym czasie powstała strona internetowa Komitetu, a na niej opublikowano manifest zapraszający do współdziałania wszystkich, dla których ważna jest demokracja.

Działamy dzięki Tobie. Każdy pełnoletni obywatel może zostać członkiem Stowarzyszenia, a darowizny, które możecie wpłacać, pozwalają nam realizować określone w statucie cele.

Zapraszamy do współdziałania wszystkich, dla których ważne są wartości demokratyczne – wolność, równość, demokracja.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej