Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Nowolipki 9B
Kod pocztowy
00-151
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000567698
REGON
36208380100000
NIP
5252624493
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem naszej Fundacji jest kreowanie energii społecznej oraz inicjowanie i wzmacnianie różnych inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania i zwiększenia szans na wyleczenie i godne życie osób dotkniętych chorobą nowotworową. Czerpiąc z energii społecznej i wiedzy ekspertów, chcemy uczynić walkę z rakiem priorytetem polityki zdrowotnej w Polsce.

Mamy nadzieję, że misja Ligi - walka o życie i zdrowie setek tysięcy Pacjentów i Pacjentek - ułatwi nam przekraczanie lokalnych i grupowych egoizmów oraz pokonanie fragmentaryzacji aktywności społecznej. Chcemy działać razem, w klimacie zaufania, umacniając najlepsze praktyki budowy kapitału społecznego w Polsce. Walkę z rakiem postrzegamy zarówno jako problem medyczny, jak i kluczowe wyzwanie cywilizacyjne, które dotyczy nas wszystkich.

Programową podstawę naszych działań stanowi Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024. Polski "cancer plan" przewiduje 90 działań, które mają zapewnić realizację 30 celów, postawionych w 5 kluczowych obszarach: organizacji i zarządzaniu systemem zwalczania chorób nowotworowych, nauce i badaniach nad rakiem, profilaktyce, diagnostyce i leczeniu oraz jakości życia w trakcie i po zakończonej terapii onkologicznej.

Fundacja powstała dzięki zaangażowaniu ponad trzydziestu osób reprezentujących różne profesje i środowiska. Dostrzegając szansę, jaką daje różnorodność, głęboko wierzymy, że walka z rakiem, zagrożeniem szczególnie demokratycznym, ma w sobie wspólnotowy potencjał. Pracując nad poprawą jakości i dostępu do najwyższych standardów opieki onkologicznej, koncentrujemy się również na uczynieniu walki z rakiem społecznym, czyli uniwersalnym zobowiązaniem.

Jak działamy?

Walkę z rakiem traktujemy jako kluczowe wyzwanie cywilizacyjne z punktu widzenia rozwoju kraju. Chcemy zachęcić jak najwięcej Polaków do edukacji onkologicznej i podjęcia wspólnej walki z problemem choroby nowotworowej.
Naszym celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia pomiędzy ochroną zdrowia, edukacją, nauką i polityką społeczną.
Dostrzegamy znaczenie nierówności zdrowotnych oraz problem samotności pacjentów onkologicznych. Korzystając z wiedzy oraz zaangażowania naszych ekspertów i wolontariuszy, będziemy wspierać budowę otwartej wspólnoty pacjentów i lekarzy.
Chcemy wspierać system opieki onkologicznej w Polsce. Realizując własne projekty, będziemy współpracować ze wszystkimi organizacjami i instytucjami, które chcą aktywnie zmieniać polski system walki z rakiem w wymiarze medycznym i społecznym.

Wiedza i odpowiedzialność

Działalność ekspercka jest dla nas kwestią obywatelskiej odpowiedzialności. Rozumiejąc złożoność problemu walki z rakiem, będziemy łączyć przygotowywanie analiz eksperckich z aktywną działalnością w sferze publicznej i zaangażowaniem w sprawy pacjentów.
Wspólnie z towarzystwami naukowymi, instytutami naukowo-badawczymi oraz ekspertami krajowymi i międzynarodowymi, będziemy przygotowywać analizy dla rządu, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, samorządów i innych jednostek. Będziemy działać na rzecz wzmacniania jakości edukacji w uczelniach medycznych w zakresie onkologii i medycyny rodzinnej - najważniejszych elementów w szkoleniu profesjonalnych kadr w Polsce.
W ramach krytycznego partnerstwa będziemy wspierać inicjatywy rządu, Ministerstwa Zdrowia i NFZ, zmierzające do poprawy skuteczności walki z rakiem w Polsce.

Emancypacja

Wierzymy, że skuteczna walka z rakiem musi mieć charakter interdyscyplinarny. Oprócz reform organizacyjnych i instytucjonalnych, dostrzegamy potrzebę zmiany społecznego statusu chorych na nowotwory. Będziemy promować i wspierać postulaty pacjentów onkologicznych.
Jesteśmy przekonani, że w nowoczesnym (czyli otwartym) społeczeństwie, ludzi chorych i zdrowych zdecydowanie więcej łączy, niż dzieli. Poprzez edukację społeczną będziemy inicjować działania na rzecz upodmiotowienia pacjentów walczących z chorobą nowotworową oraz ich bliskich.

Współpraca międzynarodowa

Liga jako członek ECL (European Cancer Leagues Association) będzie współpracować z doświadczonymi zagranicznymi partnerami i wykorzystywać ich doświadczenia. Rozwijając sieć międzynarodowych kontaktów, będzie wspierać ogólnoeuropejskie inicjatywy na rzecz uczynienia walki z rakiem priorytetem instytucji ochrony zdrowia.

Darowizny zbierane z pomocą  wplacam.ngo.pl

Przekaż darowiznę
Wesprzyj Polską Ligę Walki z Rakiem
10,00 zł
wesprzesz dalszy rozwój Serwisu Onkologicznego dla Dziennikarzy
20,00 zł
wesprzesz dalszy rozwój Serwisu Medycyny Niekonwencjonalnej
50,00 zł
wesprzesz działalność edukacyjną Ligi
Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej