Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Sensoria
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
531 273 530
Adres rejestrowy
Ulica
Ołtaszyńska 7
Kod pocztowy
53-010
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000564708
REGON
36187956700000
NIP
899-27-69-511
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Sensoria powstała po to, by wspierać budowę wykształconego, mądrego i zdrowego społeczeństwa. Organizacja prowadzi projekty z zakresu edukacji historycznej i zdrowia zgodnie z hasłem, że "najlepszy czas na działanie JEST TERAZ".

W ramach edukacji historycznej pracownicy fundacji przywracają pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego, kultywują polskie tradycje oraz postawy obywatelskie. Organizacja prowadzi kampanię BohaterON – włącz historię!, której kluczowymi elementami są Kartka dla Powstańca, działania skierowane do uczniów i nauczycieli (BohaterON w Twojej Szkole) oraz pomoc bezpośrednia uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Dostrzegając problem cywilizacyjny, jakim jest wzrastająca liczba zachorowań na nowotwory, Fundacja Sensoria pragnie edukować polskie społeczeństwo w temacie profilaktyki onkologicznej, zachęcać do regularnych wizyt u lekarzy oraz zwiększać dostęp do bezpłatnych badań. Z tego względu - wspólnie z Fundacją Rosa - prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną Rakoobrona.

W ramach projektu Lekki Tornister organizacja zwraca uwagę uczniów, nauczycieli i rodziców na problem przeciążonych tornistrów szkolnych i związane z nim ryzyko wykształcenia się wad postawy u dzieci, z kolei w Kartce ze Szpitala wspiera małych pacjentów oddziałów szpitalnych, dostarczając materiały do przeprowadzenia zajęć z arteterapii.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja dzieci i młodzieży
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej