Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Sensoria
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
531 273 530
Adres rejestrowy
Ulica
Ołtaszyńska 7
Kod pocztowy
53-010
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000564708
REGON
36187956700000
NIP
899-27-69-511
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Sensoria powstała po to, by wspierać budowę wykształconego, mądrego i zdrowego społeczeństwa. Organizacja prowadzi projekty z zakresu edukacji historycznej i zdrowia zgodnie z hasłem, że "najlepszy czas na działanie JEST TERAZ".

W ramach edukacji historycznej pracownicy fundacji przywracają pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego, kultywują polskie tradycje oraz postawy obywatelskie. Organizacja prowadzi kampanię BohaterON – włącz historię!, której kluczowymi elementami są Kartka dla Powstańca, działania skierowane do uczniów i nauczycieli (BohaterON w Twojej Szkole) oraz pomoc bezpośrednia uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Dostrzegając problem cywilizacyjny, jakim jest wzrastająca liczba zachorowań na nowotwory, Fundacja Sensoria pragnie edukować polskie społeczeństwo w temacie profilaktyki onkologicznej, zachęcać do regularnych wizyt u lekarzy oraz zwiększać dostęp do bezpłatnych badań. Z tego względu - wspólnie z Fundacją Rosa - prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną Rakoobrona.

W ramach projektu Lekki Tornister organizacja zwraca uwagę uczniów, nauczycieli i rodziców na problem przeciążonych tornistrów szkolnych i związane z nim ryzyko wykształcenia się wad postawy u dzieci, z kolei w Kartce ze Szpitala wspiera małych pacjentów oddziałów szpitalnych, dostarczając materiały do przeprowadzenia zajęć z arteterapii.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.09.2018
Nowy rok szkolny, a dziecięce tornistry wciąż ciężkie niczym skały. Zespół projektu Lekki Tornister i organizatorzy akcji Uruchamiamy Dzieciaki zważyli plecaki uczniów wrocławskich podstawówek. Z analizy wynika, że blisko 80% badanych nosi torby, których waga przekracza 10% ich masy ciała. Co zrobić, by polskie dzieci nie musiały dźwigać ciężarów o równowartości wagi hipopotama?
Publicystyka
06.06.2018
Ponad ¾ polskich uczniów uważa się za patriotów, co trzeci z nich deklaruje duże lub bardzo duże zainteresowanie historią, a podczas nauki młodzi ludzie coraz częściej korzystają z alternatywnych źródeł informacji – wynika z badań przeprowadzonych przez organizatorów kampanii BohaterON – włącz historię! i Instytut Pamięci Narodowej. Skąd młodzi ludzie czerpią wiedzę o patriotyzmie, co oznacza dla nich to pojęcie i co stanowi gwarancję ciekawej lekcji historii?
Publicystyka
16.02.2018
Co drugi uczeń w wieku wczesnoszkolnym nosi zbyt ciężki tornister – wynika z raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dane te potwierdzają badania przeprowadzane corocznie przez organizatorów kampanii edukacyjno-informacyjnej Lekki Tornister. Jest jednak światełko w tunelu. W szkołach objętych V edycją projektu liczba uczniów, u których waga plecaka z powodu zbędnej zawartości przekraczała 10 proc. masy ich ciała, zmniejszyła się siedmiokrotnie.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja dzieci i młodzieży
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej