Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Warszawa Jest Kobietą
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 400 039
Adres rejestrowy
Ulica
Stefana Dembego 22 lok. 9
Kod pocztowy
02-796
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ursynów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000563973
REGON
36184389400000
NIP
951-23-94-679
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Warszawa jest kobietą! inicjuje, wspiera i promuje działania na rzecz kobiet lub zadedykowane kobietom, których twórczość i działalność przyczynia się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, propagowania idei równości i wolności oraz wzbogaca ofertę kulturalną kraju i promuję Warszawę (Polskę) w kraju  i za granicą. Fundacja Warszawa jest kobietą! upowszechniania historię kobiet i wspiera kobiety w walce z dyskryminacją, z stereotypami i uprzedzeniami na temat kobiet i „kobiecości” w każdym wieku. Jako fundacja chcemy chronić dziedzictwo kulturowe kobiet i pamięć o nich, budować dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy dopuszczający do głosu kobiety, które dzielą się swoim doświadczeniem, pamięcią i historią.

Fundacja Warszawa jest kobietą! powstała na początku 2015 roku. Wcześniej realizowała swoje w projekty w ramach zaprzyjaźnionej Fundacji Działań Kulturalnych i Społecznych.  W 2009 roku Katarzyna Kazimierowska i Kinga Sochacka zrealizowały kilkudniową imprezę pod nazwą "Festiwal Warszawa jest kobietą!". Sukces medialny i frekwencyjny zaowocował kolejnym festiwalem, w którym udział wzięła m.in. prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz oraz współpracą z Muzeum Powstania Warszawskiego, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Domem Spotkań z Historią i Krytyką Polityczną. Po dwuletniej przerwie w działalności ( 2012-2013)  Warszawa jest kobietą! powraca  w nowej, dojrzalszej odsłonie, z nowymi wyzwaniami i pomysłami, którym jak najszybciej chce dać upust!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
miasto, ruchy miejskie
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej