Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Dzieci Wuja Toma
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
509 796 282
Adres rejestrowy
Ulica
Sosnowa 15
Kod pocztowy
42-274
Miejscowość
Aleksandria
Województwo
śląskie
Powiat
częstochowski
Gmina
Konopiska
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000579886
REGON
36271111400000
NIP
573-28-56-660
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Idea powołania Fundacji Dzieci Wuja Toma narodziła się jako naturalna konsekwencja osiągnięcia pewnego etapu w życiu. Przyszedł taki moment, kiedy Wuj Tom pomyślał:
"Zróbmy coś dobrego. Mam sporo zwierzaków (konie, kozy, osiołek… i wiele innych), mam zaprzyjaźnionych profesjonalnych terapeutów, mam grupę przyjaciół, którzy chcą poprawiać świat, mam pięknie położone tereny z dala od miejskiego gwaru (teren Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą), więc niech to miejsce daje radość też innym! To miejsce ma potencjał i ogromne pokłady dobrej energii!"
Tak właśnie powstał pomysł stworzenia profesjonalnego ośrodka animaloterapii - na początek! Miejsca, w którym zwierzęta będą leczyć dzieciaki… miejsca, w którym czas płynie wolniej i przyjemniej… miejsca, którego nie chce się opuszczać… miejsca, w którym KAŻDY POTRZEBUJĄCY ZNAJDZIE POMOC I WSPARCIE.

Mamy już doświadczenia w hipoterapii i wiemy, jaką niewysłowioną radość daje naszym gościom - tym małym i tym dużym - możliwość kontaktu z końmi. Teraz chcemy zrobić więcej! Chcemy zapraszać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji i dać im profesjonalną pomoc w pięknych okolicznościach przyrody!

Cele statutowe Fundacji Dzieci Wuja Toma koncentrują się wokół pomocy osobom potrzebującym. Na pierwszy plan wysuwa się stworzenie profesjonalnego ośrodka ANIMALOTERAPII i na tym skoncentrujemy się w najbliższym czasie. Chcemy zagospodarować przestrzeń, którą mamy do dyspozycji w taki sposób, aby nasi podopieczni mogli w jak najlepszych warunkach korzystać z oferowanych terapii.

Reklama

Zarząd

Monika Strach, Prezes Zarządu
Kinga Strach, Wiceprezes Zarządu
Mariusz Malicki, Skarbnik Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej