Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
692 875 944
Telefon
32 218 15 24
Adres rejestrowy
Ulica
Żwakowska 8 lok. 66
Kod pocztowy
43-100
Miejscowość
Tychy
Województwo
śląskie
Powiat
Tychy
Dane rejestrowe
REGON
24350154400000
NIP
646-11-45-679
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak już na stałe wrosło w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Tychy. To właśnie tutaj w Dziale Malarstwa, Rysunku i Grafiki oraz w Dziale Rzeźby i Ceramiki znajdują się sławne i unikalne w tej części Europy w większości miniaturowe kolekcje prace artystów profesjonalnych z Polski, Brazylii, Węgier i Ukrainy, tutaj też w Dziale Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki można obejrzeć kolekcję pamiątkowych medali i odznaczeń zarówno cywilnych jak i wojskowych, ciekawą (gromadzoną od roku 1991 przez Założyciela Muzeum) kolekcję emblematów noszonych w klapie garnituru służbowego przez przedstawicieli znanych firm Ameryki i Europy.

Muzeum jako międzynarodowa instytucja kultury i sztuki, nastawiona na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechnia zgromadzony dorobek sztuki i popularyzuje wiedzę o artystach i przeszłości. Placówka inicjuje i uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla miasta i WKU w Tychach. Temu właśnie służą wystawy czasowe, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną formą i tematyką (jak np. Sztuka na ulicy 30-31 sierpnia 2014 roku na ulicy Żwakowskiej w Tychach). Dużą popularnością cieszą się również wystawy gościnne na terenie innych Świątyń Kultury np. Muzeum w Jeżowem i Nowej Rudzie, w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej (Jankowice) oraz Centrach Kultury Pszczyny i Tychów.

Muzeum uczestniczy również w konferencjach o zasięgu ogólnopolskim.

Henryk Jan Dominiak Założyciel i Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach, kształtuje jego współczesne oblicze oraz planuje dalszą przyszłość gdyż jego zamiarem jest służyć nauce, sztuce i społeczeństwu, z którym jest na trwale jako artysta związany.

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach jest instytucją kultury, finansowaną z budżetu Założyciela, sprzedawanych biletów wstępu i Sponsorów.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej