Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
692 875 944
Telefon
32 218 15 24
Adres rejestrowy
Ulica
Żwakowska 8 lok. 66
Kod pocztowy
43-100
Miejscowość
Tychy
Województwo
śląskie
Powiat
Tychy
Dane rejestrowe
REGON
24350154400000
NIP
646-11-45-679
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak już na stałe wrosło w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Tychy. To właśnie tutaj w Dziale Malarstwa, Rysunku i Grafiki oraz w Dziale Rzeźby i Ceramiki znajdują się sławne i unikalne w tej części Europy w większości miniaturowe kolekcje prace artystów profesjonalnych z Polski, Brazylii, Węgier i Ukrainy, tutaj też w Dziale Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki można obejrzeć kolekcję pamiątkowych medali i odznaczeń zarówno cywilnych jak i wojskowych, ciekawą (gromadzoną od roku 1991 przez Założyciela Muzeum) kolekcję emblematów noszonych w klapie garnituru służbowego przez przedstawicieli znanych firm Ameryki i Europy.

Muzeum jako międzynarodowa instytucja kultury i sztuki, nastawiona na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechnia zgromadzony dorobek sztuki i popularyzuje wiedzę o artystach i przeszłości. Placówka inicjuje i uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla miasta i WKU w Tychach. Temu właśnie służą wystawy czasowe, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną formą i tematyką (jak np. Sztuka na ulicy 30-31 sierpnia 2014 roku na ulicy Żwakowskiej w Tychach). Dużą popularnością cieszą się również wystawy gościnne na terenie innych Świątyń Kultury np. Muzeum w Jeżowem i Nowej Rudzie, w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej (Jankowice) oraz Centrach Kultury Pszczyny i Tychów.

Muzeum uczestniczy również w konferencjach o zasięgu ogólnopolskim.

Henryk Jan Dominiak Założyciel i Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach, kształtuje jego współczesne oblicze oraz planuje dalszą przyszłość gdyż jego zamiarem jest służyć nauce, sztuce i społeczeństwu, z którym jest na trwale jako artysta związany.

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach jest instytucją kultury, finansowaną z budżetu Założyciela, sprzedawanych biletów wstępu i Sponsorów.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej