Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Trójmiejska Spółdzielnia Socjalna "ARKA"
Kontakt
Telefon
601 519 646
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00, soboty w godz. 9.00 - 15.00. Kontakt: mailowy, telefoniczny, osobisty.
Ulica
Abrahama 41
Kod pocztowy
81-366
Miejscowość
Gdynia
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdynia
Dane rejestrowe
Forma prawna
Spółdzielnia socjalna
KRS
0000494050
NIP
586-22-87-611
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Członkami założycielami jest grupa niepełnosprawnych osób - Anna Bobkowska, Katarzyna Obrycka, Ewa oraz Wojciech Możejko, Adam Krankiewicz, Miłosz Kordaczuk (byli członkowie TPD Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży o Niepełnej Sprawności Ruchowej w Gdańsku) oraz trzy osoby - Klaudiusz Kordaczuk, Lech Kordaczuk oraz Patryk Lenczewski związane z nimi od blisko 20 lat.

Razem co roku brali udział w organizowanych przez Koło turnusach rehabilitacyjnych i imprezach integracyjnych. Wspólnie uczestniczą w oglądaniu imprez sportowych (mecze koszykówki Asseco Gdynia) i wydarzeń kulturalnych jak koncerty, imprezy plenerowe. Spotykają się z okazji urodzin, imienin czy ślubów. Podsumowując, znają się od małego!

Podczas spotkań i rozmów między sobą cały czas przewijał się temat pracy, a właściwie jej brak. Większość starała się zdobywać wykształcenie na studiach wyższych lub kursach dokształcających. Brała udział w różnych programach związanych z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych jednak kończyło się to tylko na szkoleniach i stażach rehabilitacyjnych bez opcji zatrudnienia.

Na szczęście w głowie Lecha Kordaczuk zrodził się pomysł stworzenia miejsca, które da szansę oraz możliwość zatrudnienia i pracy osobom niepełnosprawnym. Tak właśnie powstała Trójmiejska Spółdzielnia Socjalna "ARKA".

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc w samozatrudnieniu
pośrednictwo pracy
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej