Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Miejskie Centrum Wolontariatu
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 714 24 15
Adres rejestrowy
Ulica
Św. Marcina 4
Kod pocztowy
50-327
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Rok powstania
1970
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Działania Miejskiego Centrum Wolontariatu dotyczą aktualnie kilku obszarów. Pośredniczymy, informujemy, szkolimy, promujemy i realizujemy różne, nasze i nie nasze, akcje. A dokładniej:

Pośredniczymy - poprzez stronę internetową www.wolontariat.wroclaw.pl tworzymy platformę wymiany informacji pomiędzy osobami, które chcą zostać wolontariuszami, a organizacjami, które pomocy potrzebują. Zapraszamy więc i jednych, i drugich.

Informujemy - przekazujemy informacje o tym, co dzieje się w wolontariacie we Wrocławiu i poza nim. Dajemy także możliwość wymiany informacji pomiędzy różnymi ośrodkami organizującymi wolontariat a przede wszystkim zawsze udzielamy pełnej i rzetelnej informacji osobom, które zwracają się do nas o pomoc. Wiemy co się kręci, sprawdź nas.

Szkolimy - przygotowujemy przyszłych wolontariuszy do odpowiedzialnego i fachowego wykonywania swoich obowiązków.
Organizujemy szkolenia zarówno o wolontariacie jak i specjalistyczne (np. z pierwszej pomocy, zarządzania czasem, autoprezentacji). Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu zgłaszanemu nam przez wolontariuszy i organizacje. Potrzebna Ci wiedza - zgłoś się do nas.

Promujemy - organizujemy spotkania i kampanie promujące postawy prospołeczne. Staramy się dotrzeć z wolontaryjnym przekazem do każdej grupy społecznej i wiekowej. Wydajemy "Gazetę Wolontariatu", którą współtworzą z nami organizacje i osoby na co dzień zaangażowane w wolontariat. Twórz z nami dobro!

Inspirujemy - mobilizujemy, motywujemy, pokazujemy jak można pomagać. Prezentujemy dobre praktyki i projekty, które realizowane są z sukcesem i wiele znaczą dla społeczności lokalnej. Podsuwamy pomysły na własne działania, zarażamy ideą wolontariatu. Daj się porwać inspiracji.

Wspieramy - zachęcamy do aktywności społecznej, podpowiadamy jak zrealizować idee niosące pomoc potrzebującym. Najlepszym pomysłom udzielamy wsparcia merytorycznego, technicznego i mentalnego. Tak powstała Akcja Rower i Akcja Inspiracja.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej