Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Środowiskowy Dom Samopomocy (jednostka prowadząca: Fundacja Opieka i Troska)

Środowiskowy Dom Samopomocy (jednostka prowadząca: Fundacja Opieka i Troska)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 794 78 91
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Ulica
Kiełczowska 43 lok. 6
Kod pocztowy
51-315
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
NIP
895-17-91-502
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Opieka i Troska to dzienny ośrodek wsparcia, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Głównym celem działań ośrodka jest rehabilitacja społeczna i terapia osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Uczestnicy wraz z zespołem terapeutów realizują program terapii środowiskowej i społecznej dostosowany do indywidualnych potrzeb. Propozycja zajęć jest odpowiedzią na oczekiwania i zainteresowania uczestników, harmonogram tygodnia umożliwia wybór z szerokiej oferty różnorodnych form terapii.

Dysponujemy czterema w pełni wyposażonymi pracowniami (komputerową, kulinarną, stolarską, pracownią rękodzieła).

Nasi uczestnicy samodzielnie prowadzą dom i pod okiem wykwalifikowanej kadry terapeutów biorą aktywny udział w proponowanych zajęciach w pracowniach:

  • sekcja rękodzieła - stosując różnorodne techniki plastyczne tworzymy wspólnie wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty, które zdobią nasz Dom;
  • sekcja kulinarna - przygotowanie posiłków zawsze angażuje wszystkich podopiecznych, od robienia zakupów, ustalenia menu, przygotowania posiłków po ich spożywanie. Dbamy o estetykę przygotowania i spożywania posiłków, omawiamy zasady zdrowego odżywiania;
  • sekcja edukacyjna - jej działania mają na celu aktywizację społeczną i zawodową uczestników. Codzienna praca w ramach sekcji pozwala uczestnikom na poszerzanie swoich umiejętności i kompetencji. Prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, muzykoterapii, ceramiki, relaksacji, organizujemy edukacyjne wycieczki.

Uczestnicy mają także możliwość skorzystania z pracowni stolarsko - technicznej, zajęć teatralnych, warsztatów ceramicznych. Po zakończeniu procesu terapii byli uczestnicy mogą korzystać z oferty Klubu Aktywizacji Społecznej i Zawodowej.

W celu uzysania zgody na pobyt w ŚDS pracownicy Fundacji przekazują dokumentację do dzialu adaptacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Jednostka nadrzędna

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej