Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Środowiskowy Dom Samopomocy (jednostka prowadząca: Fundacja Opieka i Troska)

Środowiskowy Dom Samopomocy (jednostka prowadząca: Fundacja Opieka i Troska)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 794 78 91
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Ulica
Kiełczowska 43 lok. 6
Kod pocztowy
51-315
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
NIP
895-17-91-502
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Opieka i Troska to dzienny ośrodek wsparcia, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Głównym celem działań ośrodka jest rehabilitacja społeczna i terapia osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Uczestnicy wraz z zespołem terapeutów realizują program terapii środowiskowej i społecznej dostosowany do indywidualnych potrzeb. Propozycja zajęć jest odpowiedzią na oczekiwania i zainteresowania uczestników, harmonogram tygodnia umożliwia wybór z szerokiej oferty różnorodnych form terapii.

Dysponujemy czterema w pełni wyposażonymi pracowniami (komputerową, kulinarną, stolarską, pracownią rękodzieła).

Nasi uczestnicy samodzielnie prowadzą dom i pod okiem wykwalifikowanej kadry terapeutów biorą aktywny udział w proponowanych zajęciach w pracowniach:

  • sekcja rękodzieła - stosując różnorodne techniki plastyczne tworzymy wspólnie wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty, które zdobią nasz Dom;
  • sekcja kulinarna - przygotowanie posiłków zawsze angażuje wszystkich podopiecznych, od robienia zakupów, ustalenia menu, przygotowania posiłków po ich spożywanie. Dbamy o estetykę przygotowania i spożywania posiłków, omawiamy zasady zdrowego odżywiania;
  • sekcja edukacyjna - jej działania mają na celu aktywizację społeczną i zawodową uczestników. Codzienna praca w ramach sekcji pozwala uczestnikom na poszerzanie swoich umiejętności i kompetencji. Prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, muzykoterapii, ceramiki, relaksacji, organizujemy edukacyjne wycieczki.

Uczestnicy mają także możliwość skorzystania z pracowni stolarsko - technicznej, zajęć teatralnych, warsztatów ceramicznych. Po zakończeniu procesu terapii byli uczestnicy mogą korzystać z oferty Klubu Aktywizacji Społecznej i Zawodowej.

W celu uzysania zgody na pobyt w ŚDS pracownicy Fundacji przekazują dokumentację do dzialu adaptacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Zapraszamy do kontaktu.

Obszary działań i ich odbiorcy

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej