Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar o zarządzaniu finansami w NGO [16.10.23] Poznaj kluczowe obszary. Sprawdź program >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych "Sektor 3" (jednostka prowadząca: Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella")

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych "Sektor 3" (jednostka prowadząca: Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella")
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 359 75 00
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Godziny otwarcia Centrum: poniedziałek - piątek 9:00 - 20:00; kontakt osobisty, korespondencyjny, telefoniczny lub mailowy.
Ulica
Legnicka 65
Kod pocztowy
54-205
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo (winda, brak progów, osobne toalety). Przed Centrum znajduje się bezpłatny parking, do którego można dojechać wyłącznie od strony ul. Marcina Lutra.
Dane rejestrowe
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 pełni funkcję m.in. inkubatora organizacji pozarządowych.

Centrum działa od kwietnia 2007 roku. Prowadzone jest przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella" w formie zadania publicznego i jest finansowane z budżetu Gminy Wrocław.

Nasza misja:

Pamiętając o tym, że aktywność obywateli jest podstawą demokracji, wspieramy powstawanie i rozwój wrocławskich organizacji pozarządowych oraz inicjatyw społecznych. W tym celu prowadzimy działalność szkoleniową, doradczą, informacyjną oraz udostępniamy nasze zasoby lokalowe i sprzętowe.

Szkolimy, aktywizujemy, doradzamy, pomagamy ludziom, którzy działają w organizacjach pozarządowych lub dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z "NGO-sami" (non governmental organizations). Należy podkreślić, że nasze wsparcie jest bezpłatne!

Podstawowym naszym zadaniem jest wspieranie i wszechstronna pomoc świadczona wrocławskim organizacjom pozarządowym w początkowym okresie ich rozwoju. SEKTOR 3 to także miejsce integracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy środowiska wrocławskich NGO, debat obywatelskich, konsultacji społecznych i spotkań z przedstawicielami administracji publicznej w sprawach istotnych dla środowiska pozarządowego.

SEKTOR 3 oferuje bezpłatnie:

  1. Kompleksowe szkolenia z zakresu zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych. Nauczymy między innymi: jak założyć fundację lub stowarzyszenie, jak pozyskać środki na jej funkcjonowanie, jak efektywnie zarządzać zasobami ludzkimi czy zbudować zespół (…) - co miesiąc nowe tematy szkoleń. Aktualną ofertę szkoleniową można znaleźć na stronie: 
  2. Indywidualne doradztwo m.in. z zakresu: prawa, księgowości, prowadzenia działalności, pozyskiwania funduszy, zarządzania organizacją, rozliczeń projektów, badań i ewaluacji, współpracy międzysektorowej i międzynarodowej, wolontariatu, organizacji szkoleń, budowania wizerunku organizacji i jej promocji. 
  3. Animację społeczności lokalnych. Udzielamy kompleksowego wsparcia, by ożywić społeczności lokalne! Organizujemy spotkania animacyjne w ramach Inkubatora Obywatelskiej Aktywności, radzimy, jak rozwiązywać problemy lokalne, tworzyć skuteczne inicjatywy oddolne czy partnerstwa międzysektorowe.
  4. Bezpłatne użyczenie sal (3 warsztatowych, komputerowej i konferencyjnej) dla organizacji pozarządowych nie pobierających opłat od uczestników oraz odpłatny dla innych inicjatyw i projektów (w tym również prospołecznych biznesowych). 
  5. Udostępniamy miejsca do pracy biurowej z komputerem i dostępem do Internetu, użyczamy adresu siedziby, adresu do korespondencji, dedykowanego numeru telefonu. 
  6. Najświeższe informacje o stowarzyszeniach i fundacjach z Wrocławia i okolic - wysyłane newsletterem, dostępne na stronie internetowej oraz na fanpage`u Centrum SEKTOR 3.
  7. Korzystanie z czytelni Centrum SEKTOR 3, punktu crossbookingu i NGO-sowej.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
30.01.2023
Pierwsze badanie stanu i kondycji wrocławskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych przeprowadza Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella", która we Wrocławiu prowadzi m.in. inkubator NGO.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
zakładanie fundacji, stowarzyszenia
sprawy formalne związane z działalnością organizacji, np. konsultowanie statutów, formularzy KRS i dokumentów
porady prawne, pomoc prawna
księgowość, zarządzanie finansami
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
planowanie strategiczne i operacyjne
PR i promocja organizacji
nowe technologie (np. jak stworzyć stronę www, jak korzystać z Internetu, jaki komputer, oprogramowanie kupić)
wsparcie lokalowe, techniczne
aktywizacja lokalna
współpraca z administracją
współpraca z innymi (partnerstwa), w tym z mediami, biznesem
status pożytku publicznego - przywileje, obowiązki
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej