Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Zakład Aktywności Zawodowej "Celestyn" (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie Św. Celestyna)

Zakład Aktywności Zawodowej "Celestyn" (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie Św. Celestyna)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 392 46 78
Adres rejestrowy
Ulica
Mikoszów 9a
Kod pocztowy
57-100
Miejscowość
Mikoszów
Województwo
dolnośląskie
Powiat
strzeliński
Gmina
Strzelin
Dane rejestrowe
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Stowarzyszenie św. "Celestyna" w Mikoszowie jest organizacjią pozarządową-pożytku publicznego, zarejestrowaną w 1991 roku. Inspiracją do założenia Stowarzyszenia była cheć niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym takim jak Krzysztof,syn jednej z założycielek, który urodził sie z czterokończynowym porażeniem mózgowym.Celem Stowarzyszenia jest wielokompleksowa pomoc osobom niepełnosprawnym w różnym wieku. Kolejnym marzeniem załóżycieli Stowarzyszenia była budowa Zakładu Aktywizacji Zawodowej.Dzieki uporowi i energii marzenie zamieniło sie w rzeczywistość. 29 grudnia 2005 roku Zaklad został uruchomiony. Powstanie Zakładu spełniło oczekiwania osób niepełnosprawnych dając w ten sposób szansę na samodzielne i aktywne życie.

Prowadzone działania
W Zakładzie znajdują się pracownie ceramiki, poligrafi i kompozycji. W pracowni ceramiki zajmujemu się wyrabianiem produktów z gliny. Nasza podstawowa działalnością jest produkcja donic. Wyroby powstające w Zakladzie wykonywane są recznie pod kierunkiem artstów plastyków. Produkty ceramiczne Zakladu zostały uznane atestem KRAJOWEJ KOMISJI ARTYSTYCZNEJ I ETNOGRAFICZNEJ za RęKODZIEłO ARTYSTYCZNE. Pracownia poligrafi wykonuje produkty na zamówienie klienta. Drukujemy miedzy innymi; kalendarze, wizytówki, pocztówki, foldery reklamowe,kartky okolicznościowe, naklejki, dyplomy, certyfikaty, zaproszenia itd.
W pracowni kompozycji osoby niepełnosprawne pod kierownictwem instruktora zawodu współuczestniczą w realizacji zaamówień od klienta. Wykonujemy między innymi; kartki okolicznościowe (wykonane ręcznie), wieńce, ozdoby świąteczne.
Osoby niepełnosprawne poprzez możliwość tworzenia wspaniałych produktów mogą wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi,umiejętnością pracy w zespole oraz odpowiedzialnością. Wyroby wykonane przez naszych pracowników cechuje orginalność i niepowtarzalność co stanowi dodatkowy atut.Praca umożliwia doskonalenie umiejętności, które osoby nabywają w trakcje nauki zawodu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Jednostka nadrzędna

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej