Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja Szansa - Jesteśmy Razem (Biuro Regionalne - woj. dolnośląskie)

Fundacja Szansa - Jesteśmy Razem (Biuro Regionalne - woj. dolnośląskie)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
695 966 546
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
Ulica
Rynek 31 lok. 32
Kod pocztowy
50-121
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
półpiętro
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa fundacji nie posiadająca osobowości prawnej
REGON
01315430000000
NIP
1132295659
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu.

W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym.

Fundacja Szansa - Jesteśmy Razem (dawniej Fundacja Szansa dla Niewidomych) stara się by tak było i w Polsce. Jesteśmy przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

BIURA REGIONALNE - Tyflopunkty

Fundacja poza swoim biurem w Warszawie, posiada szesnaście tyflopunktów (od słowa typhlos, niewidomy) w dużych miastach wojewódzkich. Każdy tyflopunkt prowadzi specjalistyczne poradnictwo skierowane do osób niewidomych, niedowidzących oraz ich rodzin. Z konsultacji korzystają również przedstawiciele instytucji i organizacji, które mają za zadanie im pomagać.
W każdym z nich znajdują się niezwykłe urządzenia, dzięki którym niewidomi "widzą" więcej: brajlowskie monitory, syntezatory mowy, elektroniczne lupy i udźwiękowione urządzenia codziennego użytku takie jak: zegarki, termometry, wagi czy ciśnieniomierze. Więcej na temat naszych Biur Regionalnych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce: TYFLOPUNKTY.

Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND

Bardzo ważnym przedsięwzięciem, które organizujemy od wielu lat jest międzynarodowa konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Możemy szczycić się faktem, że jesteśmy organizatorem tej największej w Europie Wschodniej i Środkowej, a od kilku lat nawet na świecie imprezy. Jest to niesamowite wydarzenie nie tylko dla całego środowiska osób niewidomych
i słabowidzących, ale dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać "nasz świat". Corocznie w wydarzeniu uczestniczy kilka tysięcy osób z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak: Afganistan, Kenia czy Sri Lanka. Od kilku lat konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP.

AKCJE Fundacji

Fundacja prowadzi akcje społeczne. Jedną z najbardziej udanych i znanych dotychczas była akcja "Tyflobus - widzieć więcej". Celem przedsięwzięcia był wzrost wiedzy na temat problemów osób niewidomych i sposobów ich rozwiązywania. Podstawowym założeniem projektu natomiast - dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego został zorganizowany objazd Tyflobusem po całej Polsce. To wszystko po to, aby każdy mógł zobaczyć, że niewidomi mogą być samodzielni. Podróż po całej Polsce uświadomiła nas o potrzebie naszych działań.

Przeprowadziliśmy również kampanię promującą czytelnictwo w brajlu "Widzę dotykiem" mającą na celu m.in. zwiększenie dostępności wydawnictw brajlowskich.

Nasze PUBLIKACJE

Specjalizujemy się w wydawnictwach skierowanych do naszego środowiska. Wydajemy publikacje zróżnicowane tematycznie, przewodniki, podręczniki, książki kulinarne itp.

WOLONTARIAT

Ty także możesz być członkiem naszego zespołu i razem z nami tworzyć świat otwarty dla niewidomych! Dołącz do wolontariuszy Fundacji Szansa dla Niewidomych i wspieraj osoby
z niepełnosprawnością wzroku! Nasi wolontariusze są zaangażowani w szereg różnorodnych inicjatyw - biorą udział w zbiórkach publicznych, pomagają w realizacji projektów na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych, w szkoleniach i konferencjach,
w tym w ogólnopolskiej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która co roku gromadzi kilka tysięcy osób. Udział w naszych inicjatywach to czas na pomaganie, ale także możliwość samorozwoju, nabycia nowych kompetencji. Jest to także niezapomniana przygoda.
Dołącz do nas!

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej