Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Warsztat Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Caritas Archidiecezji Krakowskiej)

Warsztat Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Caritas Archidiecezji Krakowskiej)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
33 874 67 67
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30, można dzwonić, pisać i wysyłać e-mail.
Ulica
Zembrzyce 1
Kod pocztowy
34-210
Miejscowość
Zembrzyce
Województwo
małopolskie
Powiat
suski
Gmina
Zembrzyce
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
WTZ działa w budynku Dworu Zembrzyce.
Dane rejestrowe
Rok powstania
2004
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

15 grudnia 2004 Caritas Archidiecezji Krakowskiej powołała do istnienia Warsztat Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Na miejsce działania został wybrany dawny budynek domu parafialnego, który został odnowiony i przebudowany (Zembrzyce 433). Warsztat prowadził w nim swoją działalność aż do maja 2011 roku. W budynku tym obecnie działają: Dom Wczasowo - Rehabilitacyjny i Stacja Opieki. Od czerwca 2011 WTZ przeniósł się na parter odnowionego Dworu w Zembrzycach (Zembrzyce 1).

Warsztat realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę jej indywidualnych możliwości. Do warsztatu uczęszczają osoby niepełnosprawne intelektualnie i psychicznie często z dysfunkcjami ruchu.
Rehabilitacja uczestników opiera się na indywidualnym programie rehabilitacji, który opiera się na wiedzy o możliwościach jakimi dysponuje każdy uczestnik. Oprócz rehabilitacji zawodowej, wszyscy uczestnicy w ramach rehabilitacji społecznej, uczestniczą w wycieczkach plenerowych, wyjazdach do teatru, kina, na basen, itp. Pracownicy warsztatu ściśle współpracują ze środowiskiem lokalnym, z rodzicami i opiekunami.

Warsztat Terapii Zajęciowej jest ośrodkiem pobytu dziennego, zajęcia trwają od poniedziałku do piątku (wyłączając święta), w godzinach od 7.30 do 15.30. Obecnie do WTZ uczęszcza 35 osób, którzy pracują w 6 pracowniach: gospodarstwa domowego, muzycznej z elementami origami, krawiecko - dziewiarskiej, ogrodniczej, plastycznej oraz stolarskiej. W sali ćwiczeń ruchowych - pod okiem fizjoterapeuty, każdy może zadbać o podniesienie swojej sprawności fizycznej. Uczestnicy mają również zapewnione wsparcie psychologa.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej