Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Obowiązki stowarzyszeń i fundacji w praktyce Dowiedz się, jak wypełniać sprawnie, efektywnie. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Uniwersytecka Poradnia Prawna przy Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytet Lubelskiego Jana Pawła II

Uniwersytecka Poradnia Prawna przy Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytet Lubelskiego Jana Pawła II
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
81 532 67 99
Telefon
81 532 67 98
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Godziny dyżurów podane są na stronie internetowej Poradni. Kontakt telefoniczny: bezpośrednio z wolontaruszami - w godzinach dyżurów albo za pośrednictwem poczty głosowej - cały czas; drogą mailową lub listową.
Ulica
Staszica 3 lok. 67
Kod pocztowy
20-081
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Siedziba Poradni umieszczona jest w zabytkowym Pałacu Potockich i niewątpliwym utrudnieniem jest umiejscowienie jej na I piętrze.
Dane rejestrowe
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Uniwersytecka Poradnia Prawna KUL działa w ramach Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, zrzeszającej 25 jednostek, świadczących porady prawne. Zgodne ze standardami Fundacji, osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy, mogą ją uzyskać w formie pisemnej opinii prawnej. Udzielający pomocy studenci, czynią to wyłącznie w drodze pisemnej, tym samym Poradnia nie zajmuje się poradami ustnymi, telefonicznymi czy udzielanymi drogą mailową.
Wnosząc sprawę, osoba zainteresowana podpisuje stosowne oświadczenie, zawierające punkty, mówiące o bezpłatności udzielanej porady, której autorem jest student, więc nieprofesjonalista. Istotnym jest również wymóg nieposiadania w konkretnej sprawie pełnomocnika, będącego adwokatem lub radcą prawnym, a także odpowiednio niski status majątkowy ubiegającego się o pomoc - zgodnie z wymogami Regulaminu.

Sekcja cywilna podejmuje zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego, to jest - prawa rzeczowego, spadkowego, rodzinnego, pracy, mieszkaniowego czy postępowania cywilnego.

Przedmiotem porad udzielanych przez sekcję karną są kwestie związane z materialnym prawem karnym i prawem wykroczeń, ale także procedurą karną czy sprawami osadzonych, kwestiami penitencjarnymi.

Sekcja administracyjna prowadzi sprawy między innymi z zakresu postępowania administracyjnego, a w tym te dotyczące kwestii meldunkowych, mieszkaniowych, związanych z szeroko rozumianym wydawaniem decyzji administracyjnych, spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych i pomocy społecznej czy postępowania egzekucyjnego w administracji.

Specyficzną w perspektywie krajowej dziedziną zajmuje się sekcja uchodźcza UPP KUL. Działający w niej studenci rozpatrują sprawy związane z obywatelstwem, uchodźcami i ich statusem.

Członkowie Poradni - działający pod nadzorem koordynatorów każdej z sekcji - nie są pełnomocnikami osób, którym pomagają, ale - jak wspomniano wcześniej - wyjaśniają jedynie sytuacje prawną zainteresowanych, wydając stosowną opinie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej