Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka (jednostka prowadząca: Fundacja "Mielnica")

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka (jednostka prowadząca: Fundacja "Mielnica")
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
63 211 21 70
Telefon
63 244 22 55
Adres rejestrowy
Ulica
Zagórowska 3a
Kod pocztowy
62-500
Miejscowość
Konin
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Konin
Dane rejestrowe
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka jest placówką pobytu dziennego, obejmuje opieką 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną i schorzeniami sprzężonymi.
24 podopiecznych jest dowożonych do ośrodka z terenu okolicznych gmin, a 6 z miasta. Nadrzędnym celem Domu jest zapewnienie podopiecznym pełnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz umożliwienie pełnienia różnorodnych ról społecznych. Praca w ŚDS jest działaniem wielokierunkowym opartym na wykorzystaniu tkwiącego w każdym człowieku potencjału rozwojowego, wykorzystaniu jego sił witalnych niezależnie od stopnia niepełnosprawności.

Prowadzone działania
W ramach Domu Samopomocy zapewniamy podopiecznym aktywne uczestnictwo w: rehabilitacji społecznej, która ma na celu systematyczne dążenie, aby uczestnicy stali się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa; rehabilitacji zawodowej tj. kształtowanie umiejętności zawodowych, rehabilitacji fizycznej – właściwy dobór zajęć terapeutycznych indywidualnych i grupowych; psychoterapii; socjoterapii, aby przywrócić podopiecznym zdolności nawiązywania kontaktów oraz umiejętności współżycia z innymi ludźmi.
Treningi umiejętności życia codziennego są realizowane w ramach pracowni: gospodarstwa domowego, technicznej, krawiecko-ogrodniczej i artystycznej. W ramach pracowni artystycznej działa Kółko Teatralne, które skupia chętnych uczestników ze wszystkich pracowni i prowadzi zajęcia teatralne oraz taneczne. Uczestnicy wystawiają mini spektakle, które uświetniają różne imprezy integracyjne oraz biorą udział w przeglądach twórczości osób niepełnosprawnych.
Dodatkowo uczestnicy są otoczeni opieką: medyczną, pedagogiczno-logopedyczną, pracownika socjalnego.
W ciągu roku podopieczni uczestniczą w wielu imprezach integracyjnych, sami też je przygotowują. Stały kontakt z młodzieżą z konińskich szkół skupionej w Centrum Wolontariatu Fundacji Mielnica wpływa na kształtowanie postaw i wzajemnych relacji niepełnosprawnej i sprawnej części społeczeństwa.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej