Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Warsztaty Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym)

Warsztaty Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym)
Kontakt
Telefon
58 552 11 29
Adres rejestrowy
Ulica
Bażyńskiego 32
Kod pocztowy
80-309
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dane rejestrowe
Rok powstania
1970
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nasze motto pracy brzmi: Z czterech ścian do świata! WTZ przy TPG to ośrodek specjalizujący się w rehabilitacji społecznej, zawodowej i fizycznej dorosłych osób niewidomych ze schorzeniami sprzężonymi, głuchoniewidomych i oraz z innymi dysfunkcjami. Ośrodek przeznaczony jest na 20 osób. Prowadzimy pięć pracowni:

  1. rękodzieła artystycznego,
  2. komputerowa,
  3. ceramiczna,
  4. malarstwa,
  5. umiejętności społecznych z grupą teatralną (Teatr We Mgle).

Instruktorami w pracowniach są pedagodzy specjalni, terapeuci i psycholodzy. Uczestnicy korzystają z zajęć fizjoterapii, uczestniczą w spotkaniach indywidualnych i grupowych z psychologiem klinicznym. Uczestnicy szukają pracy na wolnym rynku, ale najczęściej zyskują pracę w Spółdzielni Niewidomych "SINOL", w której budynku WTZ ma swoją siedzibę. Poza programem WTZ organizujemy rehabilitację społeczną, nawiązując współpracę z innymi instytucjami. Od 2007 roku realizujemy wspólny projekt z Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Gdańsku - Zewnątrz-Wewnątrz, w ramach którego uczestnicy zwiedzają galerię i biorą udział w warsztatach artystycznych. Wszystkiemu przewodniczą Mikołaj Robert Jurkowski (CSW Łaźnia, Fundacja Kolonia Artystów) oraz Anna Kozłowska( społecznik, edukatorka artystyczna, fotografka). W 2012 roku podczas warsztatów muzycznych z Tomaszem Antonowiczem powstaje audiobook kulinarny z bardzo apetycznymi dźwiękami.Realizujemy dodatkowe aktywizujące projekty we współpracy ze Stowarzyszeniem AMAREYA ART m.in. "Jesteśmy w Gdańsku" i "Niewidomi dla ekologii - integracja i praca". Podopieczni WTZ przy TPG mają wiele marzeń, które bardzo chcielibyśmy spełnić! Wszystkie starania w tym celu sprawiają, że świat jest lepszy i szczęśliwszy! Staramy się kontynuować tradycję i efektywną rehabilitację, jednocześnie usprawniając naszą działalność!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej