Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Warsztaty Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy)

Warsztaty Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
14 626 65 79
Telefon
14 626 65 79
Adres rejestrowy
Ulica
Klikowska 190
Kod pocztowy
33-100
Miejscowość
Tarnów
Województwo
małopolskie
Powiat
Tarnów
Dane rejestrowe
REGON
00570793900025
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie przy ulicy Klikowskiej 190 zostały powołane do życia już w 1994 roku, dzięki dużemu zaangażowaniu i determinacji ówczesnych władz samorządowych i ludzi dobrej woli. Placówka przeznaczona jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną niezdolnych do podjęcia pracy. Rehabilitacja odbywa się przez zespół działań w szczególności organizacyjnych, leczniczych, psychologicznych, technicznych, szkoleniowych, edukacyjnych i społecznych, zmierzających do osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej.

Najbardziej jednak istotnym elementem działania warsztatu jest rehabilitacja zawodowa, która ma na celu ułatwienie osobie niepełnosprawnej za pośrednictwem warsztatu uzyskania i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia i awansu zawodowego w systemie pracy chronionej lub na otwartym rynku pracy dzięki czynnej współpracy WTZ z pracodawcami.

Terapię w warsztatach organizuje się na podstawie programu rehabilitacji indywidualnie dobranego przez zespół specjalistów: instruktora - opiekuna w warsztacie osoby niepełnosprawnej, rehabilitanta wspomagającego złamanie bariery niepełnosprawności ruchowej niezbędnej do aktywnego życia i podjęcia zatrudnienia, psychologa, oraz doradcę zawodowego. Zajęcia terapeutyczne są bezpłatne, finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Początkowo obiekt przeznaczony był na obsługę terapeutyczną 20 osób niepełnosprawnych, jednak szybko okazało się że zainteresowanie bardzo nowoczesna forma rehabilitacji przerosło oczekiwania organizatorów. Dziś w zajęciach bierze udział 35 uczestników a lista kandydatów mogących w przyszłości skorzystać z możliwości aktywnego rozwoju w ramach warsztatu wciąż się wypełnia. W 2010 roku dzięki przychylności władz miasta Tarnowa rozpoczęła się rozbudowa ośrodka dzięki czemu będzie mógł objąć pracą terapeutyczną kolejnych uczestników.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej