Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 661 81 29
Telefon
22 661 87 06
Telefon
22 661 90 73
Adres rejestrowy
Ulica
Wspólna 2/4
Kod pocztowy
00-505
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Rok powstania
1970
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Szczegóły
Typ podmiotu
Ministerstwo

Misja:
Podstawowym celem działania Urzędu jest zapewnianie kombatantom oraz ofiarom represji wojennych i okresu powojennego niezbędnej pomocy i opieki, a także należnego im szacunku i pamięci społeczeństwa.

Prowadzone działania:
Urząd, realizując swoje zadania, współpracuje z centralnymi i terenowymi organami administracji państwowej, rządowej, organami samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeniami kombatanckimi. Do zadań Urzędu należy m.in.: wspieranie działań mających na celu doskonalenie form pomocy socjalnej oraz opieki zdrowotnej dla kombatantów; wydawanie decyzji w sprawach dotyczących kombatantów oraz uczestniczenie w przygotowaniu aktów normatywnych przez organy administracji państwowej; podejmowanie decyzji w sprawach przyznawania i pozbawiania uprawnień kombatanckich; przedstawianie wniosków o nadanie orderów i odznaczeń państwowych kombatantom i osobom represjonowanym; podejmowanie działań mających na celu kultywowanie pamięci ofiar wojny i okresu powojennego.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej