Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Akcja Demokracja
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Żurawia 24A lok. 8
Kod pocztowy
00-515
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
MAZOWIECKIE
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000552033
REGON
36125524600000
NIP
522-30-26-714
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Akcja Demokracja powstała w 2015 roku, aby dać ludziom podzielającym podobne wartości możliwość wspólnego działania. Chcemy zmieniać polską rzeczywistość! Chcemy sprawiedliwości społecznej, poszanowania praw człowieka i skutecznej ochrony środowiska. Akcja Demokracja tworzy społeczność osób zaangażowanych w ważne dla nich sprawy.

Wykorzystując nowoczesne technologie jednoczymy ludzi, dając im możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.

Inspirujemy się pracą naszych kolegów i koleżanek z 38Degrees, Campact, MoveOn, czy GetUp.

Wierzymy, że żeby zmieniać świat, trzeba działać inaczej niż dotychczas. Nie wierzymy w biurokrację i skomplikowane procedury, tylko w dialog i wspieranie się nawzajem. Lubimy działać szybko, sprawdzać co działa, co nie, i się uczyć. Kampanie to trzon naszej działalności - chodzi o serię przemyślanych kroków, które mobilizują ludzi do określonego, świadomego działania (podpisanie petycji, wysłanie emaila czy zadzwonienie do polityka, zabranie głosu w ankiecie, zorganizowanie spotkania, przyjście na demonstrację itp.). A wszystko po to, aby coś zmienić, aby świat był bardziej sprawiedliwy.

Każda osoba, w ramach prowadzonych przez Akcję Demokrację kampanii, będą mogli działać w takim stopniu, w jakim jest to dla nich możliwe (podpisując petycje online, współorganizując pikietę czy dotując niewielkie kwoty na poszczególne kampanie). Dzięki wykorzystaniu Internetu Akcja Demokracja uczyni zaangażowanie polityczne prostszym niż było do tej pory, a finansowanie oparte na darowiznach osób indywidualnych zagwarantuje nam niezależność.

Nasza organizacja będzie dążyć do lepszego poszanowania praw człowieka, ochrony środowiska naturalnego, wyrównywania nierówności ekonomicznych oraz wolności obywatelek i obywateli. Wierzymy też, że prawdziwa zmiana polityczna nastąpi nie w wyniku zakulisowych rozgrywek, lecz tylko wtedy, gdy zażądamy jej razem głośno i wyraźnie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej