Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Polskie Stowarzyszenie Higieny i Zdrowia
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
720 914 543
Telefon
22 298 51 24
Adres rejestrowy
Ulica
Żelazna 67 lok. 13
Kod pocztowy
00-871
Miejscowość
Warszawa-Wola
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000550401
REGON
36114661700000
NIP
527-27-32-990
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
15
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Polskie Stowarzyszenie Higieny i Zdrowia jest organizacją non profit. Nasze działanie opiera się na organizowaniu edukacyjnych spotkań i warsztatów, akcji charytatywnych, reklam społecznych oraz certyfikacji. Głównymi założeniami Stowarzyszenia jest informowanie, edukowanie i podnoszenie jakości życia społeczeństwa.

Pragniemy uzmysławiać Polakom znaczenie zdrowego i higienicznego trybu życia. Na początku naszej działalności kładliśmy nacisk przede wszystkim na higienę, konieczność używania mydła i wody. W późniejszych latach dbaliśmy o edukację młodych ludzi, nakłanialiśmy do regularnych odwiedzin w gabinetach lekarskich. Naszym celem było również uświadamianie kobietom, jak ważne jest karmienie piersią, bliskość z dzieckiem.
XX wiek przyniósł ze sobą nowe wyzwania, którym pragniemy sprostać oraz możliwości, które chcemy w pełni wykorzystać dla dobra społeczeństwa. W myśl tych zasad wspieramy i promujemy firmy stosujące się do 27 zasad zrównoważonego rozwoju.
Obecnie staramy się zwracać uwagę innych na kupowane produkty i spożywane posiłki, na podział produktów na konwencjonalne i ekologiczne. Niestety to, co aktualnie znajdujemy na sklepowych półkach jest naszpikowane konserwantami, barwnikami i innymi zbędnymi składnikami.
Produkty te mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, w związku z czym warto zmieniać swoje przyzwyczajenia i kupować świadomie.
Jako Polskie Stowarzyszenie Higieny i Zdrowia wspieramy producentów żywności, środków czystości i higieny, odzieży, mebli nie stosujących szkodliwych substancji!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
ochrona zasobów naturalnych: wód, powietrza, kopalin
edukacja ekologiczna
zrównoważony rozwój
Odbiorcy działań

Zarząd

Zbigniew Żłobicki, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej