Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Na Rzecz Wspierania Dzieci z Autyzmem i Ich Rodzin "W Kontakcie"

Fundacja Na Rzecz Wspierania Dzieci z Autyzmem i Ich Rodzin "W Kontakcie"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
509 267 707
Telefon
512 817 191
Adres rejestrowy
Ulica
Gwiaździsta 27 lok. 103
Kod pocztowy
01-651
Miejscowość
Warszawa-Żoliborz
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Żoliborz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000537860
REGON
36055989500000
NIP
118-21-04-259
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja na Rzecz Wspierania Dzieci z Autyzmem i ich Rodzin "W kontakcie" powstała w styczniu 2015r. z inicjatywy założycieli Niepublicznej Specjalnej Szkoły dla Dzieci z Autyzmem.

Podstawowa działalność Fundacji, zgodnie z jej celem statutowym, koncentruje się na chwilę obecną wokół Szkoły. Fundacja jako organ prowadzący Szkołę odpowiada za jej działalność edukacyjną i terapeutyczną oraz za realizację tych celów, które tworzą specyfikę Szkoły, zgodną z jej założeniami (indywidualne podejście do każdego ucznia, akceptacja i dobry kontakt jako podstawa). Fundacja powołuje i wspiera kadrę zdolną sprostać tym celom, zapewnia warunki lokalowe oraz dba o zapewnienie środków finansowych na potrzeby Szkoły.

Fundacja powstała z pragnienia, aby działania rozpoczęte przez Szkołę, z natury kameralną, kontynuować i rozszerzać na inne obszary. Świadomi istniejących potrzeb, pragniemy objąć wsparciem terapeutycznym także inne dzieci i ich rodziny. Oferujemy popołudniowe i weekendowe zajęcia terapeutyczne z naszymi specjalistami otwarte dla wszystkich. Na zajęcia prowadzone w ramach Fundacji zapraszamy wszystkie dzieci, które potrzebują specjalistycznego wsparcia. Kwalifikacje kadry wraz z przyjazną i ciepłą atmosferą pomogą Im przezwyciężyć trudności i poprawić funkcjonowanie.Zapraszamy na zajęcia specjalistyczne:

  • Integracja sensoryczna
  • Terapia pedagogiczna
  • Terapia ręki
  • Logopedia
  • Metoda Krakowska
  • Trening umiejętności społecznych.

Chcemy ponadto organizować spotkania dla rodziców i rodzeństw dzieci z autyzmem, terapeutów, nauczycieli, studentów oraz duszpasterzy, aby tworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

Niech bycie w kontakcie zapala nowe światło tym, którzy mierzą się z wyzwaniami, jakie niesie autyzm.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
rehabilitacja, terapia
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej