Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Międzynarodowe Stowarzyszenie Służb Ratowniczych International Paramedic Association

Międzynarodowe Stowarzyszenie Służb Ratowniczych International Paramedic Association
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Międzyborska 47 lok. 16
Kod pocztowy
04-038
Miejscowość
Warszawa-Praga-Południe
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000535843
REGON
36038489800000
NIP
113-28-83-511
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Międzynarodowe Stowarzyszenie Służb Ratowniczych - International Paramedic Association to organizacja zrzeszająca pasjonatów i zawodowców, którym nie jest obojętne zdrowie i życie innych.

Organizacja nasza powstała z myślą o konsolidacji środowiska osób profesjonalnie zajmujących się ratowaniem zagrożonego życia ludzkiego. Pracownicy systemów ochrony zdrowia są w większości cichymi bohaterami wielu krytycznych zdarzeń. A przecież sami, w tych zdarzeniach uczestnicząc, poświęcają swoje umiejętności, wiedzę, doświadczenie, często z narażeniem własnego zdrowia i życia.

Stowarzyszenie stawia sobie za cel wspieranie ludzi ratownictwa w trudnych chwilach, ale też w życiu codziennym, pracy, podwyższaniu kwalifikacji i rozwoju zawodowym.

Chcemy pomagać i organizować wymianę międzynarodową zarówno kulturalno-turystyczną, jak i zawodową z koleżankami i kolegami z całego Świata.

Wymiana międzynarodowa, organizacja praktyk oraz konferencji - to jedne z propozycji doskonalenia medyków z różnych krajów niezależnie od lokalnych sytuacji gospodarczych czy politycznych.

Stowarzyszenie ma na celu również wsparcie dla osób związanych z ratownictwem, a także dla ich Rodzin. Chcemy wspierać Rodziny ratowników poszkodowanych w wypadkach, w których ucierpieli niosąc pomoc potrzebującym.

Integracja społeczności medycznej to nie tylko wyjazdy na sympozja, ale również możliwość spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych przy jednoczesnej edukacji w zakresie czynności ratunkowych. W tym celu planujemy również organizację ośrodków "Medic-House", do których dostęp mieliby wszyscy Członkowie Stowarzyszenia.

Intrenational Paramedic Association stawia również bardzo silny nacisk na edukację w bezpieczeństwie. Pogadanki z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o potencjalnych zagrożeniach w życiu codziennym, w szkole, na wakacjach oraz zbliżenie do służb ratunkowych - to ważne aspekty działalności społecznej. Bezpieczeństwo to wiele czynników - prewencja przede wszystkim.

Stowarzyszenie będzie wywierało wpływy na decydentów w zakresie zmian obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wodnym, zasad pierwszej pomocy oraz ustaw regulujących systemy ratownictwa medycznego i obrony cywilnej. Wiemy, że część zapisów w rozporządzeniach i ustawach nie spełnia swoich zadań i nie zapewnia bezpieczeństwa Obywatelom. Wspólnie możemy to zmienić.

Zapraszamy do przyłączania się do Organizacji!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ratownictwo pożarnicze, górskie, wodne, medyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej