Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
504 821 988
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Solidarności 3 lok. 204
Kod pocztowy
38-300
Miejscowość
Gorlice
Województwo
małopolskie
Powiat
gorlicki
Gmina
Gorlice
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
siedziba Stowarzyszenia znajduje się na 2 piętrze, do którego prowadzą wyłącznie schody
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000534243
REGON
36026528300000
NIP
7382147526
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2021
Ludzie
Liczba członków
20
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami

przekaż darowiznę na cele statutowe

Nadrzędnym celem Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej, świadczenie wszechstronnej pomocy osobom najbardziej potrzebującym oraz działanie na rzecz dzieci i młodzieży.

Swoje działania koncentrujemy na promowaniu zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, rozwijaniu pasji i zainteresowań młodego pokolenia, wspieraniu wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży i seniorów, jak również wyrównywaniu szans uczniów z małych miejscowości na nowoczesną edukację.

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy grupą animatorów, pedagogów, studentów i młodzieży, której celem jest życie zgodne z chrześcijańskimi wartościami, inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego człowieka oraz pomaganie innym wzbijać się ponad ograniczenia, które pojawiają się na ich drodze.

NASZA MISJA

Wyrównywać szanse dzieci i młodzieży z małych miejscowości oraz z potrzebujących lub dysfunkcyjnych rodzin na nowoczesną edukację i rozwój!

NASZA WIZJA

Chcemy widzieć ludzi pełnych miłości do Boga i siebie nawzajem, w pełni wykorzystujących swoje talenty, pokonujących wszelkie ograniczenia, wolnych od wszelkich nałogów i uzależnień oraz wywierających pozytywny wpływ na życie innych ludzi wokół nich.

NASZE WARTOŚCI

Wartości, którymi się kierujemy, to miłość, wiara w Boga, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie, przyjaźń, szczerość, prawda, uprzejmość, pokora, empatia, wolność, piękno, zdrowie.

W 2022 roku pomogliśmy ponad 900 osobom - beneficjentom naszych projektów. Środki z 1% podatku (za rok 2021) przeznaczyliśmy na:

  • Ufundowanie 2 stypendiów dla dzieci i młodzieży na zajęcia z programowania i robotyki.
  • Wsparlicie ponad 30 dzieci z trzech lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Ponadto, w ramach działań statutowych, razem z naszymi partnerami przekazaliśmy ponad 100 ton żywności, leków i innej pomocy w transportach na Ukrainę

Corocznie angażujemy ponad 80 wolontariuszy do realizacji naszych projektów - głównie młodzież, którą chcemy przez ten sposób uczyć otwartości na potrzeby innych, umożliwiać aktywne spędzanie wolnego czasu i promować zdrowy, wolny od nałogów i uzależnień styl życia. W minionym roku (2022) zrealizowaliśmy wspólnie z wolontariuszami 5 dużych projektów, których szczegóły można znaleźć na www.ponadograniczeniami.org

Na co przekażemy pieniądze z 1,5%?

W tym roku, z Twoim wsparciem możemy pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących. Dla Ciebie to tylko 1,5 procent podatku, a dla podopiecznych Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami to szansa, by odmienić życie.

1. STYPENDIA

Ufundujemy zajęcia z programowania i robotyki dla zdolnych dzieci z rodzin potrzebujących i dysfunkcyjnych.

2. WSPARCIE DOMÓW DZIECKA

Wesprzemy finansowo i edukacyjnie podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

3. POMOC W POTRZEBIE

Wsparcie dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących oraz inne działania zgodne z celami statutowymi.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Projekt „Zakodowany Rozwój”, realizowany w ramach działalności odpłatnej, to warsztaty z programowania i robotyki dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ze szkół podstawowych. Ich celem jest rozwijanie kreatywności, logicznego myślenia, koncentracji, spostrzegawczości, umiejętności dostrzegania pewnych prawidłowości i schematów oraz nauka poprzez zabawę. W ramach warsztatów prowadzimy zajęcia z „Kodowania na Dywanie” (z wykorzystaniem maty do kodowania) oraz programowania i robotyki z wykorzystaniem wielu różnych robotów, takich jak: - Ozobot Bit i Evo - GeniBot - Robot Photon - Dash & Dot - Lego WeDo 2.0. - Lego SPIKE Prime – grupy starsze. Zabawa z naszymi robotami otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineeringg, art, maths). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla każdej z grup, w jednej z trzech szkół partnerskich lub w siedzibie Stowarzyszenia.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
28124051101111001061785424
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej