Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Poza Schematami
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
668 486 844
Adres rejestrowy
Ulica
Władysława Smoleńskiego 1c lok. 1
Kod pocztowy
01-968
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Bielany
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000527844
REGON
36005504800000
NIP
1182103136
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Poza Schematami jest organizacją skupiającą środowiska profilaktyków, terapeutów, pedagogów i badaczy.

Celem działalności Fundacji jest ochrona zdrowia i pomoc społeczna obejmująca m.in. promocję zdrowia psychicznego oraz profilaktykę i terapię adresowaną do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Fundacja zajmuje się także edukacją oraz działalnością badawczą.

Zespół Fundacji tworzą uznani eksperci mający doświadczenie w opracowywaniu i realizacji projektów profilaktycznych, działalności edukacyjnej, prowadzeniu terapii oraz badań społecznych. Członkowie zespołu Fundacji współpracują z kluczowymi instytucjami kształtującymi politykę społeczną w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów wiążących się z używaniem substancji psychoaktywnych. Są także autorami licznych publikacji książkowych, edukacyjnych i artykułów z zakresu problematyki uzależnień, promocji zdrowia, stylów życia młodzieży, anomii, jakościowej i ilościowej metodologii badań społecznych, problemów edukacji, metodyki ewaluacji. Zespół Fundacji angażował się także w opracowywanie i realizację badań społecznych dotyczących zdrowia publicznego, w tym oceny jakości programów edukacyjnych i szkoleniowych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
14.12.2020
Cała Polska
Bezpłatne
Powstał nowy program profilaktyczny dla młodzieży z zakresu profilaktyki używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Program może być realizowany przez przeszkolonych przedstawicieli organizacji pozarządowych, nauczycieli i pedagogów.
Publicystyka
13.03.2018
Nauczycieli i pedagogów Fundacja Poza Schematami zaprasza do korzystania z broszur pomocnych w realizacji działań profilaktycznych. Fundacja przygotowała: jedną publikację skierowaną do specjalistów „Profilaktyka uzależnień behawioralnych wśród młodzieży gimnazjalnej” oraz dwie adresowane do uczniów w wieku 13-16 lat „Miłość a elektroniczna fascynacja. Co warto wiedzieć o nawiązywaniu znajomości w sieci?” i „BHP użytkownika mediów elektronicznych”.
Publicystyka
16.10.2017
W tym roku Fundacja Poza Schematami rozpoczęła drugą odsłonę projektu „Integracja Poza Schematami”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu uczniów z niepełnosprawnością z klas 0-III z terenu Mazowsza. Zapraszamy nauczycieli nauczania początkowego do nieodpłatnego pobrania poradnika. (Zadanie współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Mazowieckiego).

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej