Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 400 50 43
Telefon
517 933 301
Telefon
22 119 17 55
Adres rejestrowy
Ulica
Mazowiecka 11 lok. 49
Kod pocztowy
00-052
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000525978
REGON
14745986500000
NIP
5223019654
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Polska Sieć Polityki Narkotykowej została powołana jako inicjatywa obywatelska w 2008 roku przez grupę specjalistów pracujących z uzależnionymi od narkotyków. Są w niej terapeuci, lekarze, prawnicy, pracownicy służby więziennej, pracownicy socjalni, pedagodzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz użytkownicy środków psychoaktywnych. Razem działają na rzecz zmiany prawa narkotykowego w Polsce - jednego z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Dwa podstawowe cele Sieci to zmiana prawa narkotykowego, które obecnie nakazuje karać karą wiezienia do lat 3 za posiadanie jakiejkolwiek ilość narkotyków; drugi - zwiększenie dostępności do leczenia substytucyjnego (w Polsce nadal tylko 15% osób potrzebujących może korzystać z tej terapii). Wśród dotychczasowych aktywności członków Sieci znalazły się zarówno działania prawne (współpraca z Biurem Rzecznika Praw Osób Uzależnionych), aktywny udział w debacie publicznej (organizacja i współorganizacja konferencji, liczne wywiady w mediach, udział w kampanii społecznej Gazety Wyborczej, udział w Festiwalu Open’er), organizacja spotkań (tzw. Okrągłych Stołów) poświęconych dialogowi środowiska na temat leczenia uzależnionych oraz zmiany prawa narkotykowego oraz powstałe w ich efekcie liczne listy otwarte i stanowiska kierowane do Ministra Zdrowia, Ministra Sprawiedliwości, Premiera, Sejmu i Senatu, Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii i innych organizacji mających decyzyjny wpływ na kształt Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

MISJA
Naszą misją jest inicjowanie i wspieranie działań mających na celu zmianę w podejściu do problemu narkotyków, zarówno w polskim prawie jak i w świadomości społecznej. Odwołując się do Praw Człowieka, przeciwdziałamy stygmatyzacji i dyskryminacji osób używających narkotyki, osób sięgających po nie z powodu uzależnienia, jak i okazjonalnie. Wykorzystując wiedzę, ekspertów, lekarzy, i przede wszystkim samych pacjentów na temat działania legalnych (alkohol) i nielegalnych (narkotyki) substancji psychoaktywnych, promujemy najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie terapii uzależnień.

WIZJA

  • Polska dołączy do grona krajów Europejskich, w których używanie nielegalnych substancji psychoaktywnych będzie traktowane jako problem społeczny, ograniczając stosowanie represji prawnych w postaci karania więzieniem.
  • Uzależnienie zacznie być nie tylko formalnie ale i realnie uznawane za chorobę i jako taka podlega leczeniu a nie karaniu.
  • Osobom uzależnionym, zostanie zapewniony dostęp do pomocy i efektywnego leczenia, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań pacjentów.
  • Polska będzie krajem wolnym od narkofobii i dyskryminacji, w którym osoby uzależnione będą traktowane jak pełnoprawni członkowie społeczeństwa.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej