Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja Chronić Dobro
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 688 54 54
Adres rejestrowy
Ulica
Benedyktyńska 37
Kod pocztowy
30-398
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Winda w budynku, warsztaty dla osób niewidomych.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000524248
REGON
12323314000000
NIP
676-24-80-740
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Chronić Dobro, kontynuuje zadania Benedyktyńskiego Instytut Kultury, jej celem jest: ratowanie dziedzictwa kulturowego opactwa Benedyktynów w Tyńcu oraz propagowanie duchowości benedyktyńskiej, a także promowanie kultury, tradycji, historii i edukacji związanej z dziedzictwem opactwa Benedyktynów w Tyńcu
Nazwa fundacji nawiązuje do słów Jana Pawła II, który w liście z okazji 950-lecia opactwa tynieckiego przypomniał o roli św. Benedykta, który "stanął, by chronić dobro". Taką też rolę odgrywały klasztory benedyktyńskie przez kolejne wieki. Chcemy, żeby słowa nadal były aktualne.
W codziennej działalności powyższe cele przekładają się przede wszystkim na propozycje dla przyjeżdżających do Tyńca gości - niezależnie od tego czy jest to turysta odwiedzający najstarszy klasztor w Polsce, osoba na rekreacyjnej wycieczce ścieżką rowerową lub promem czy gość szukający wyciszenia i duchowego wzmocnienia uczestnicząc w rekolekcjach i warsztatach - każdy jest oczekiwany i mile widziany w murach opactwa.

W ramach Fundacji Chronić Dobro prowadzona jest działalność:

  • Muzealna: opieka nad ekspozycją stałą Muzeum Opactwa i organizowanie wystaw czasowych.
  • Edukacyjna: prowadzenie szerokiego spektrum warsztatów dla dzieci i dorosłych. Zajęcia dla dzieci mają przede wszystkim charakter lekcji muzealnych przybliżających historię najstarszego klasztoru w Polsce i znaczenie benedyktynów w kulturze europejskiej. Dla dorosłych prowadzone są rekolekcje i warsztaty mające przede wszystkim charakter duchowy i rozwojowy, a także związane są z nabywaniem nowych umiejętności.
  • Kulturalna: kościół opactwa w Tyńcu, jak i sale Wielkiej Ruiny stanowią świetne zaplecze dla organizacji koncertów, spotkań, spektakli.
  • Projektowa: w celu przybliżenia dziedzictwa benedyktyńskiego przygotowywane są projekty skierowanie dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, seniorów, rodzin oraz projektu popularyzujące turystyczne klasztor.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sztuki wizualne, wzornictwo
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej