Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych: "Spes, Fides, Specto"

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych: "Spes, Fides, Specto"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 240 25 01
Telefon
22 398 48 49
Adres rejestrowy
Ulica
1 Sierpnia 44A lok. 11
Kod pocztowy
02-134
Miejscowość
Warszawa-Włochy
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Włochy
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000506192
REGON
14723510800000
NIP
522-30-15-679
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
76
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie „Spes, Fides, Specto” powstało z inicjatywy ludzi nieobojętnych na krzywdy, cierpienia, poczucie osamotnienia. Dla ludzi, którzy toną w gąszczu bezdusznych przepisów, dla osób niepełnosprawnych, które wymagają szczególnego wsparcia ze strony instytucji państwowych: „Spes, Fides, Specto” - Wiara, Nadzieja, Szacunek to szlachetne zadanie ludzi o wielkich sercach. Wspieramy z własnych, skromnych środków osoby niepełnosprawne, wykluczone społecznie. "Spes, Fides, Specto" to organizacja niosąca pomoc dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom niepełnosprawnym. Pomocą obejmujemy również osoby uzależnione. Od maja 2015 rozpoczniemy zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych oraz blok zajęć integracyjnych i zajęć artystycznych (warsztaty dziennikarskie oraz rozwoju kreatywności). Ponadto organizować będziemy spotkania karaoke, dyskusyjny klub filmowy oraz integracyjne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Jesteśmy otwarci na kontakty i współpracę z podobnymi ośrodkami w kraju i za granicą. Kładziemy nacisk na działania w dziedzinie edukacji, terapii, kultury, turystyki, rozrywki i wykorzystania nowoczesnych technologii w terapii. Naszym celem jest również organizowanie szkoleń oraz spotkań skierowanych do terapeutów i wolontariuszy. Ważną rolę w naszej działalności odgrywają ochotnicy, którzy dobrowolnie i bezinteresownie poświęcają swój wolny czas i wspierają nasze działania. W Stowarzyszeniu już wkrótce stworzymy w miarę możliwości okazję do odbywania praktyk oraz staży zawodowych. We współpracy z adwokatami, radcami prawnymi oraz aplikantami adwokackimi i radcowskimi pro publico bono - udzielamy bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego (przyjmujemy zgłoszenia telefonicznie oraz drogą elektroniczną tj. tel. 22 398 48 48 lub sissfs@onet.eu) w zależności od stopnia skomplikowania sprawy zastrzegamy sobie prawo do żądania udostępnienia dokumentacji w sprawie, aby należycie udzielić porady. ZAPRASZAMY !!!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
zakładanie fundacji, stowarzyszenia
sprawy formalne związane z działalnością organizacji, np. konsultowanie statutów, formularzy KRS i dokumentów
porady prawne, pomoc prawna
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
PR i promocja organizacji
nowe technologie (np. jak stworzyć stronę www, jak korzystać z Internetu, jaki komputer, oprogramowanie kupić)
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
aktywizacja lokalna
współpraca z administracją
współpraca z innymi (partnerstwa), w tym z mediami, biznesem

Zarząd

Krzysztof Wietecha, Skarbnik
Grzegorz Kominek, Sekretarz
Andrzej Miłosz, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej