Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Przyjaźni WeGirls
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Łowicka 25 lok. B-14
Kod pocztowy
02-502
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000505245
REGON
14725617400000
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Przyjaźni pomaga dzieciom oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu dzieci. Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów pod hasłem "Gest Przyjaźni" na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach.

Fundacja Przyjaźni działa na zasadzie wolontariatu. Wszelkie dotacje przekazywane są tylko i wyłącznie na cele statutowe fundacji. Dzięki wsparciu naszych partnerów, którzy również pracują charytatywnie, działalność fundacji nie powoduje żadnych kosztów. Jest to akcja społeczna i akt dobrej woli.

Praca Fundacji Przyjaźni to program długofalowy, a nie jednorazowa akcja. Istotnym celem działania jest budowanie świadomości wśród społeczeństwa, że taki program istnieje. "Gest Przyjaźni" to wyraz wielkiej dojrzałości i autentycznej wrażliwości. Dziewczynki i chłopcy, którzy oddają swoje włosy mają prawdziwy powód do dumy i satysfakcji. Dzieciom, które otrzymują od nas peruki łatwiej znoszą trud choroby.

Fundacja Przyjaźni zainicjowała pierwszy taki program w Polsce - skierowany specjalnie do dzieci. Praca Fundacji Przyjaźni to koordynacja działań od zbiórki włosów w sieciach partnerskich salonów fryzjerskich do przekazywania peruk dzieciom, które ich potrzebują.

Jest to program długofalowy, a nie jednorazowa akcja. Istotnym celem działania jest także budowanie świadomości wśród społeczeństwa, że taki program istnieje i że poprzez taki gest można realnie komuś pomóc odzyskać pewność siebie w procesie leczenia. Do współpracy zaproszone zostały sieci salonów fryzjerskich w całej Polsce.

W celu promowania idei i budowania świadomości programu fundacji wśród klientów, salony te zostają wyposażone w materiały informacyjne oraz materiały ułatwiające uczestnictwo w programie, jak certyfikaty, instrukcje, ulotki, koperty zwrotne oraz woreczki umożliwiające zbiórkę włosów i przekazania ich na ten szczytny cel. Z salonów przekazywane są one do Fundacji, rejestrowane, a następnie przekazywane do współpracującej z Fundacją perukarni Rokoko, skąd trafiają do dzieci oczekujących na peruki. Wszystkimi wysyłkami zajmował się w pierwszych latach działalności Fundacji partner logistyczny GLS. W ciągu pierwszego roku działalności Fundacji, ponad 300 dawców przekazało włosy na cel fundacji, a do końca 2017 - kilka tysięcy.

Aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących, Fundacja współpracuje ze szpitalami, poprzez psychologów dziecięcych na oddziałach hematologii, onkologii, neurologii. Potrzebujące peruk dzieci zgłaszają się do fundacji. W ciągu pierwszego roku działalności Fundacja przekazała kilkanaście peruk a do końca 2016 roku - 89 peruk.

Fundacja również kontynuuje współpracę Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Matki i Dziecka i innymi partnerami, w szczególności z Fundacjami działającymi w podobnych obszarach.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej