Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja "Słoneczna Przyszłość"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
537 804 585
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Od poniedziałku do piątki w godz. 8:00-16:00
Ulica
Kopernika 17
Kod pocztowy
28-100
Miejscowość
Busko-Zdrój
Województwo
świętokrzyskie
Powiat
buski
Gmina
Busko-Zdrój
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000501494
REGON
26075327000000
NIP
6551971688
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją fundacji jest przede wszystkim szeroko pojęta edukacja, również w zakresie zdrowia, prowadzenia działań profilaktyki onkologicznej, poprawa sytuacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, pomoc w kontynuowaniu edukacji dzieci i młodzieży utalentowanej z rodzin niezamożnych, kształtowanie świadomości obywatelskiej, działanie na rzecz wyrównywania szans rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz integracja społeczna, pomoc osobom starszym.

Cel fundacji to:
Propagowanie zdrowego stylu życia, profilaktyka onkologiczna od najmłodszych lat. To dzieci są całym światem rodziców, to ich zdrowie jest najcenniejszym skarbem. Badania profilaktyczne dają rodzicom cenną wiedzę o stanie zdrowia ich pociech. Profilaktyka u dzieci jest potrzebna i ma ogromny sens! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie zmian nowotworowych daje szansę wyleczenia. Projekt akcji "Kocham, więc badam!" powstał jako odpowiedź na wyzwania jakie stawiają przed Polską procesy demograficzne i społeczne. Jego głównym celem jest wzmocnienie potencjału rodzin posiadających dzieci i uświadomienie ich o konieczności profilaktyki oraz wskazanie możliwości diagnozy i profilaktyki dzieci od najmłodszych lat. W naszym społeczeństwie ilość narodzin oraz liczebność rodzin ma tendencję spadkową dlatego musimy jeszcze bardziej dbać o zdrowie i profilaktykę dzieci. Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka?
-Rodzice nie mają wątpliwości że najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Fundacja "Słoneczna Przyszłość" z Buska-Zdroju ruszyła z ogólnopolską akcją "Kocham, więc badam!". Polega ona na organizacji przesiewowych badań USG w zakresie profilaktyki onkologicznej dla dzieci. Badania wykonywane są w specjalistycznym ambulansie, wyposażonym w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Celem badań jest wczesne wykluczenie zmian nowotworowych lub wykrycie raka. Za nami tysiące badań oraz przebadanych pacjentów, dziesiątki odwiedzonych miejscowości. Fundacja "Słoneczna Przyszłość" w ubiegłych latach organizowała akcje profilaktyczne badań USG dzieci. Każde z przeprowadzonych wydarzeń spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa, o czym świadczyć może frekwencja osób zainteresowanych profilaktyką. Każdorazowo Fundacja prowadziła listę rezerwową dzieci rejestrowanych na badania, jednakże ze względu na duża liczbę zgłaszanych się rodzin nie było możliwe przebadanie wszystkich zainteresowanych. Badania są bezpieczne i bezbolesne. Wykonują je lekarze radiolodzy na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych w całej Polsce. Rodzice i mali pacjenci bez stresu i bez kolejek, w przyjaznej atmosferze mogą liczyć na kompleksową ocenę stanu zdrowia. Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

Mobilny ambulans Fundacji "Słoneczna Przyszłość" dotrze w pobliże miejsca zamieszkania małych pacjentów. Ze swoim nowoczesnym sprzętem ultrasonograficznym pojedzie tam, gdzie jest potrzeba przebadania dzieci. Ambulans jest klimatyzowany i w pełni przystosowany do wykonywania komfortowych badań USG. Składa się z poczekalni oraz gabinetu.

Ambulans "Kocham więc badam!" dotychczas stacjonował w Busku-Zdroju, Kielcach, Pińczowie, Jędrzejowie i Bodzentynie, następnie ambulans odwiedził między innymi Łagów, Tarnów, Jarosław, Dębicę, Mielec, Przemyśl, Proszowice, Miedzianą Gorę, Imielno… Kolejne zainteresowane miejscowości czekają na wyznaczenie terminu akcji, za chwilę ruszamy w Polskę, ponieważ zainteresowanie całą akcją jest ogromne. To, co nas najbardziej cieszy to wdzięczność rodziców i uśmiech dzieci.

Badania i cała akcja nie byłaby możliwa dzięki wsparciu Grupy Polskie Składy Budowlane oraz WJAP Energetyka, którzy sprawili małym pacjentom prezent w postaci specjalistycznego ambulansu i nowoczesnego sprzętu ultrasonograficznego.

DO ZOBACZENIA W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI!

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
29.07.2015
Podczas wakacji zorganizowane zostały na terenie Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Słoneczko" w Busku-Zdroju bezpłatne warsztaty dla dzieci pn.: "Słoneczna Etnografia dla dzieci - poznajmy Indie”. Podczas językowych warsztatów plastyczno-muzyczno-tanecznych, dzieciaki miały okazję poznać wiele kultur świata. Jednym z krajów, jaki został przybliżony najmłodszym były Indie.

Zarząd

Anna Korczyńska-Wieloch, prezes
Agnieszka Nowak, wiceprezes
Piotr Wieloch, sekretarz
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
86848000042001000099470001
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej