Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 299 10 26
Telefon
795 707 700
Adres rejestrowy
Ulica
Kolejowa 45 lok. 135
Kod pocztowy
01-210
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000500475
REGON
14713420600000
NIP
525-25-81-967
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2017
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia to organizacja pozarządowa, powołana z inicjatywy polskich hodowców zwierząt oraz ich zwolenników. Powstała z przeświadczenia Fundatorów o tym, aby zmienić polską wieś na lepsze, powinniśmy zacząć od lokalnej działalności na rzecz rozwoju i wzajemnej pomocy, doprowadzając do ogólnopolskiego porozumienia i współpracy hodowców i producentów zwierząt gospodarskich.

Polska to kraj typowo rolniczy. Użytki rolne zajmują około 60% powierzchni kraju a nasze Państwo posiada wszystkie niezbędne czynniki do budowania mocnego filaru gospodarki, jakim mogą stać się poszczególne działy rolnictwa.

Głównym celem Fundacji jest wyrównanie szans i możliwości pomiędzy rolnictwem Polski a Europy, z zachowaniem przywilejów związanych z przynależnością do własnej ziemi poprzez pomoc w rozwijaniu działalności gospodarczych, społecznych oraz charytatywnych, m.in. asystowanie we wsparciu ze strony innych organizacji pozarządowych oraz zabezpieczenie przed blokowaniem inwestycji rolniczych, rozwiązywanie lokalnych i ogólnopolskich konfliktów społecznych.

Fundacja będzie wspierać zarówno promocję inicjatyw gospodarczych, społecznych lokalnych, jak i współpracę z urzędami w celu najbardziej efektywnego wykorzystania potencjału powiatu. Oprócz tego będą organizowane szkolenia, seminaria i warsztaty, które dostarczą rzetelnej wiedzy z zakresu wykorzystywania nowoczesnych technik rolniczych.

Udział w naszych kampaniach promocyjnych będzie kolejną szansą dla rozwoju wsi i podniesienia rangi rolnictwa w świadomości nie tylko społeczeństwa polskiego, ale także i Rządu.

Wyzwania, z jakimi w czasie spowolnienia gospodarczego muszą się zmierzyć polscy hodowcy, wymagają od nas szczególnej odpowiedzialności. Dlatego podejmujemy dyskusję o możliwościach tworzenia wartości polskiej gospodarki hodowlanej w warunkach globalnej konkurencji. Musimy dołożyć wszelkich starań do tego, by prawne i instytucjonalne otoczenie polskiego rolnika było dostosowane do wagi obecnych problemów.

Fundacja swoją działalnością przyczynia się do wzrostu świadomości społeczeństwa na temat rolnictwa, jego znaczenia oraz roli jaką spełnia i korzyści, jakie niesie dla polskiej gospodarki, społeczności rolniczej i ochrony środowiska. Wspieramy inicjatywy powstawania nowoczesnych gospodarstw rolnych, które są szansą dla społeczności obszarów wiejskich. Szansą na podniesienie standardów życia i uzyskanie stabilnych dochodów polskich rodzin mieszkających, przede wszystkim na wsiach.

Polska Ziemia, jako wsparcie rolnika jest innowacyjną formą działalności mającą na celu tworzenie nowej i lepszej rzeczywistości dla obszarów wiejskich, a także dobrym wyborem inicjatywy społecznej. Tak niezbędnej w obecnych trudnych dla naszego kraju czasach.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
14.08.2018
Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA wyemitowała drugi spot w ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”, która ma na celu ukształtowanie lepszej świadomości związanej z bezpieczeństwem życia na wsi, co ma przełożyć się na mniejszą liczbę wypadków.
Publicystyka
06.08.2018
Ruszyła kampania społeczna „Zacznij myśleć”, zorganizowana przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA i Instytut Gospodarki Rolnej, która ma na celu uświadomienie społeczeństwa o konsekwencjach braku uwagi, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.
Publicystyka
30.01.2018
Dobiegła końca ogólnopolska kampania „Dobre, bo naturalne” zrealizowana przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA pod honorowym patronatem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przedsięwzięcie miało na celu promocję naturalnych, a zarazem ekologicznych produktów, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań

Zarząd

Szczepan Wójcik, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej