Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
ORION Organizacja Społeczna
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Legnicka 65
Kod pocztowy
54-206
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000499971
REGON
06165757000000
NIP
712-32-85-593
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2019
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

WSPIERAJ ROZWÓJ KULTURY I EDUKACJI

→ MISJA ORIONA 
Fundacja będzie pracować nad tym, aby wspierać tworzenie odpowiedniej podstawy człowieka. Podstawy, która nazywa się „ty”. Na początku każdej drogi warto spojrzeć na mapę i dołączoną legendę – poznać kim jesteś, czego pragniesz w życiu i do czego jesteś zdolny. Przed pierwszym krokiem warto określić swój system wartości, cele oraz pryncypia, które będą służyć za nawigację w naszych czynach. Jak powiedział Arystoteles: „Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy”. 

→ POPULARYZACJA NAUKI 
Jeden z najbardziej genialnych umysłów w historii ludzkości – Nikola Tesla powiedział: „Jeśli chcesz zrozumieć tajemnice Wszechświata, patrz na energię, częstotliwość oraz wibrację”. Naszą misją jest podkreślanie roli edukacji w budowie świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa poprzez informowanie o bieżącym stanie nauki i ważnych odkryciach. 

→ UPOWSZECHNIANIE KULTURY 
Człowiek uzbrojony w wiedzę jak działa świat wokół niego podejmuje lepsze decyzje życiowe. Obcując z kulturą i sztuką uwrażliwia swoją egzystencję i uczy się, że ludzie mają prawo wyrażać siebie w różny, artystyczny sposób. W takim ujęciu wierzymy, że człowiek nie mógłby wówczas krzywdzić siebie, innych ludzi oraz przyrody. Naszą misją jest pobudzanie potrzeby obcowania z kulturą i sztuką oraz wzmacnianie wrażliwości społeczeństwa. 

→ MARKETING SPOŁECZNY 
W książce „Secrets of the millionaire mind: Mastering the inner game of wealth” autor T. Harv Eker pisze: „Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzeń. Jeśli chcesz zmienić to co widzialne, najpierw musisz zmienić to czego nie widać”. Naszą misją jest działanie na rzecz wzrostu wiedzy, zmiany myślenia i zachowania wobec problemów społecznych. 

→ NGO DLA NGO 
Sami stanowimy część trzeciego sektora i chcemy brać udział w jego rozwoju. Chcemy dzielić się naszym potencjałem w zakresie projektowania graficznego, stron www, animacji czy edycji i montażu materiałów audio/video. Naszą misją jest działanie na rzecz zwiększenia profesjonalizacji trzeciego sektora w zakresie multimediów czytelnych dla beneficjentów i donatorów.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
turystyka, krajoznawstwo
edukacja ekologiczna
wspieranie ekonomii społecznej
PR i promocja organizacji
nowe technologie (np. jak stworzyć stronę www, jak korzystać z Internetu, jaki komputer, oprogramowanie kupić)
Odbiorcy działań

Zarząd

Anna Kiełb, Prezes Zarządu
Agnieszka Pałys, Rada Fundacji
Ewa Kwiatkowska, Rada Fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
55175000090000000030471849
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej