Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Polskie Towarzystwo Psychologii Religii i Duchowości

Polskie Towarzystwo Psychologii Religii i Duchowości
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Mickiewicza 16 lok. 8
Kod pocztowy
80-425
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Adres kontaktowy
Ulica
Uniwersytet Gdański, Instytut Psychologii, Bażyńskiego 4
Kod pocztowy
80-952
Miejscowość
Gdańsk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000477273
REGON
22197459600000
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Ideą naszej organizacji jest szerzenie naukowej wiedzy na temat psychologicznych procesów leżących u podłoża duchowej i religijnej sfery życia człowieka. W naszych szeregach mamy znakomitych psychologów, którzy od lat badają jakże złożone fenomeny, odgrywające wielką rolę w ludzkiej egzystencji, a wręcz w historii dziejów.

Polskie Towarzystwo Psychologii Religii i Duchowości jest organizacją mającą stanowić platformę dyskusji nad wnioskami z badań i analiz dotyczących psychologicznego aspektu funkcjonowania religii we współczesnym świecie. Ponieważ w dyskursie naukowym pojawiają się bardzo często przeciwstawienia religii i duchowości, dlatego w nazwie umieściliśmy oba te terminy. Pragniemy w ten sposób podkreślić również, że pozostajemy otwarci na różnorodne formy dyskursu o tych problemach w różnych kulturach i tradycjach. Na naszej stronie oraz w naszym Newsletterze staramy się informować o nowościach w naszej dziedzinie, konferencjach, wizytach zagranicznych psychologów religii w Polsce, inicjatywach badawczych i dydaktycznych. Chcemy okazać jak fascynujące i płodne teoretycznie i praktycznie jest to pole dociekań dla psychologów. Nasza strona jest też głosem w dyskusji o tym dlaczego psychologia nie może pomijać religijności i duchowości w swoich poszukiwaniach badawczych.

Umowną, nieformalną jeszcze datę rozpoczęcia naszej działalności (pierwsze spotkanie) przyjęliśmy z dniem 24 kwietna 2012 roku, na I Międzynarodowej Konferencji „Nauka wobec religijności i duchowości człowieka” w Gdańsku. Natomiast formalnie, decyzją Sądu, powstaliśmy 17 września 2013. W międzyczasie zaprosiliśmy do naszej loży honorowej zacnych członków z kilku uczelni świata: prof. Davida Wulffa (Wheaton College), prof. Ralpha Hooda (University of Tennessee at Chattanooga), prof. Ralpha Piedmonta (Loyola University), prof. Kevina Ladda (University of Denver) czy prof. Chrisa Alana Lewisa (Glyndŵr University), którzy wspierają naszą działalność.

Serdecznie zapraszamy do wymiany naukowej myśli oraz do współpracy w zakresie psychologii religii i duchowości.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej