Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Kobiecej Drużyny Futbolu Amerykańskiego - Klub Sportowy Warsaw Sirens

Stowarzyszenie Kobiecej Drużyny Futbolu Amerykańskiego - Klub Sportowy Warsaw Sirens
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
602 108 443
Adres rejestrowy
Ulica
Siemiatycka 26
Kod pocztowy
01-312
Miejscowość
Warszawa-Ochota
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie kultury fizycznej
KRS
0000469820
REGON
14690925000000
NIP
522-30-09-785
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
45
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Na przełomie sierpnia i września 2012 r. odbył się pierwszy w Polsce kobiecy trening futbolowy. Pojawiło się na nim kilkanaście dziewczyn, które kierując się miłością do futbolu amerykańskiego postanowiły poznać ten sport nie tylko od teoretycznej, ale przede wszystkim od praktycznej strony. Tak właśnie powstała Drużyna Warsaw Sirens. W ciągu kolejnych miesięcy, drużyna znacznie rozrosła się pod względem liczby zawodniczek, a także przekształciła w Stowarzyszenie.
Lata 2012-2013 poświęciłyśmy w znacznej mierze na opanowanie technicznych aspektów futbolu amerykańskiego, poprawę sprawności fizycznej, zgromadzenie sprzętu treningowego.
Miałyśmy to szczęście, że już od pierwszego spotkania naszym rozwojem sportowym zajmowali się futboliści reprezentujący bardzo wysoki poziom umiejętności i zaangażowania trenerskiego oraz zawodniczego - jesteśmy niezmiernie wdzięczne za każdą poświęconą nam chwilę, ponieważ bez naszego sztabu trenerskiego nie byłybyśmy obecnie w tak wspaniałej "kondycji futbolowej"!!
Rok 2014 był dla Syrenek przełomowy. W ciągu owych dwunastu miesięcy zawodniczki Warsaw Sirens miały przyjemność "spróbować" futbolu amerykańskiego w bardziej praktycznym wydaniu:
W lutym nasz liniowe wjechały na 3-dniowy camp dla zawodników linowych, podczas którego szlifowały swe umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów o-line oraz d-line oraz linemenów z męskich drużyn futbolowych, od kwietnia uczestniczyłyśmy w cyklu spotkań psychologicznych prowadzonych przez trenerkę/psychologa Annę Malarz, które w znaczącym stopniu pomogły nam przezwyciężyć stres przedmeczowy.
W maju - długi weekend majowy spędziłyśmy na boisku, sali konferencyjnej MOSiR Puławy, "dopinając" naszego playbooka na ostatni guzik (po powrocie do Warszawy, wyrwane w środku nocy ze snu, mogłyśmy bezbłędnie wyrecytować wszystkie zagrywki!! :D)
w dniu 10 maja - na bemowskim boisku przy ul. Obrońców Tobruku odbył się pierwszy w Polsce mecz futbolu amerykańskiego kobiet. Naszymi przeciwniczkami były futbolistki z Francji (Molosses équipe féminine). Meczu niestety nie wygrałyśmy, jednak bardzo dużo się podczas niego nauczyłyśmy i zrozumiałyśmy, że bez futbolu nie jesteśmy w stanie żyć!!
W czerwcu - skorzystałyśmy z zaproszenia od naszych południowych sąsiadów i pojechałyśmy na kolejny camp futbolowy. Tym razem szkoliłyśmy się w Czechach pod okiem trenerów z USA, Polski oraz Czech.
Na campie obecne były również czeskie futbolistki, co skrzętnie wykorzystałyśmy podczas starć treningowych. ;) Okazało się, że w Czechach jest kilka kobiecych drużyn futbolowych, które bardzo chętnie nawiązałyby z nami współpracę treningowo-meczową. Propozycja była z rodzaju tych „nie do odrzucenia”, dlatego też nie zastanawiając się zbyt długo postanowiłyśmy czasowo przejść z formuły 11-kowej na 7-kową (Czeszki grają w 7-kach).
w październiku - kontakty nawiązane z Czeszkami zaowocowały zaproszeniem na pierwszy międzynarodowy turniej futbolu amerykańskiego kobiet, zorganizowany w Pradze. Podczas turnieju rozegrałyśmy aż 3 mecze i zdobyłyśmy pierwsze przyłożenia w historii!! :)

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań

Zarząd

Kinga Kruk, Sekretarz
Ewa Staniewska, Prezes Zarządu
Aleksandra Soroczyńska, Skarbnik
Aleksandra Brzostek, Vice Prezes
Aleksandra Szwed, Vice Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej