Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Międzyszkolny Specjalistyczny Klub Sportowy "Zagłębie"

Międzyszkolny Specjalistyczny Klub Sportowy "Zagłębie"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
510 211 331
Adres rejestrowy
Ulica
Plac Tadeusza Kościuszki 5
Kod pocztowy
41-200
Miejscowość
Sosnowiec
Województwo
śląskie
Powiat
Sosnowiec
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie kultury fizycznej
KRS
0000585616
REGON
24295235100000
NIP
644-35-00-609
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Ludzie
Liczba członków
19
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Geneza powstania MUKS: Protoplastą powstania był Leszek Czarnecki urodzony w 1952 r. w Sosnowcu - Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, trener pływania, koszykówki, ratownik wodny. W 1998 r. zainicjował Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy DORADO i Sosnowiecki Ośrodek Nauki Pływania i Gimnastyki Korekcyjnej DORADO1. Praca trenerska i dydaktyczna pozwoliła na wyszkolenie zawodników osiągających znaczne sukcesy medalowe na arenach wojewódzkich i krajowych. Leszek Czarnecki zmarł nagle w roku 2009, w wieku 57 lat. W 2012 Gabriela Czarnecka przekazała dorobek sportowy i sprzętowy MUKS DORADO, co zainicjowało proces powstawania struktury łączącej sportowy dorobek WOPR Sosnowiec i MUKS DORADO.

MUKS DORADO WOPR Sosnowiec działa na postawie Decyzji Nr 1/4221/36/2012r. Prezydenta Miasta Sosnowiec:

  • Art. 3 i Art. 4 Ustawy o sporcie realizując zadania z zakresu sportu, rekreacji wodnej jak również administrowanie obiektami służącym celom statutowym i obiektów sportowych w ramach działań statutowych.
  • Art. 12, ust. 1 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, korzystając ze wszelkich praw przysługujących jednostce terenowej WOPR.

MUKS może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach działania, a także łączyć się w związki i wchodzić w skład struktur innych stowarzyszeń i organizacji zgodnie ze strukturą organizacyjną określoną w statutach tych organizacji. W ramach tych działań współpracuje z Klubem Żeglarskim Zagłębie, Klubami Pływackimi oraz Śląskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego oraz podmiotami gminy - MOSiR Sosnowiec.

Realizując zadania statutowe, związane z odrębnymi regulacjami krajowych i międzynarodowych związków i federacji sportowych, MUKS stosuje się do regulacji statutowych i przepisów jakie są przyjęte przez dany związek lub federację oraz może używać ich logotypów na zasadach określonych w statutach tych struktur i przez zasady ochrony znaku firmowego.

MUKS przejął od struktur WOPR Sosnowiec całkowicie zakres szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, jak również współorganizację wodnych imprez sportowych i rekreacyjnych na terenie gminy Sosnowiec. Głównym celem działania MUKS jest popularyzacja, upowszechnianie oraz bezpieczny rozwój sportu, rekreacji i turystyki na obszarach wodnych w ramach społeczności lokalnej. Dyscyplinami znajdującymi się w sferze działalności MUKS są: kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, sporty motorowodne, kajting, rafting, kanioning, nurkowanie, ratownictwo sportowe, ratownictwo sportowe łodzi IRB, aqua aerobic. Realizacja celów statutowych przyjmuje formy: zawodów, meetingów, regat, spływów, imprez i zabaw plenerowych, kursów szkoleniowych, seminariów, warsztatów.

W 2016 roku dokonano weryfikacji nieaktywnych i działających w innych podmiotach członków Klubu i przekształcono go w Międzyszkolny Specjalistyczny Klub Sportowy "Zagłębie" na bazie Postanowienia KA VIII Rs-Rej. KRS 5352/17 /087 z dnia 2 marca 2017 Sądu Rejonowego w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy - Wyznaczono nowe kierunki działania dla klubu poszerzając jego zakres do obecnego stanu: pływanie, kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo, sporty motorowodne, kajting, rafting, kanioning, nurkowanie, ratownictwo sportowe, ratownictwo sportowe łodzi IRB, aqua aerobic, jeździectwo, turystyka piesza, rowerowa i motorowa w tym jazda terenowa samochodami i quadami, narciarstwo, praca na technikach linowych oraz sporty obronne takie jak strzelectwo i techniki terenowe.

Jednostka regionalna Wodnego Pogotowia Ratunkowego, KRS 0000418686.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań

Zarząd

Sławomir Dębski, Prezes
Arkadiusz Kula, Wiceprezes
Piotr Kwiatkowski, Wiceprezes
Piotr Sywała, Członek Zarządu
Andrzej Niziurski, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej