Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Braterstwo - Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko-Ukraińsko-Słowackiej

Braterstwo - Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko-Ukraińsko-Słowackiej
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
514 986 154
Adres rejestrowy
Ulica
Świdzińskiego 28 lok. 1
Kod pocztowy
33-380
Miejscowość
Krynica-Zdrój
Województwo
małopolskie
Powiat
nowosądecki
Gmina
Krynica-Zdrój
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000456888
REGON
12282229400000
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Głównym celem fundacji jest międzynarodowa współpraca, umacnianie przyjaźni między narodami oraz demokracji i euro integracyjnych procesów na Ukrainie. Do zadań Fundacji należą również: wspieranie i inicjowanie współpracy kulturalnej, sportowej i turystycznej pomiędzy narodami Polski, Ukrainy i Słowacji oraz propagowanie szeroko pojętej „kultury pogranicza”.

Pomimo krótkiego okresu funkcjonowania Fundacja „Braterstwo” działa bardzo dynamicznie, ma na swoim koncie między innymi: organizację pobytu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju przedstawicieli polityki, biznesu, kultury, edukacji i sportu z Obwodu Winnickiego.

Wizyta ta zaowocowała podpisaniem przez naszą fundację Umowy Partnerskiej z reprezentowanym przez Prezesa Oleksija Gawrylowa, Winnickim Obwodowym Oddziałem Międzynarodowej Organizacji Pozarządowej „Ukraina – Polska – Niemcy”. W styczniu 2014 roku podpisaliśmy umowę o współpracy pomiędzy naszą Fundacją a Euroregionem „Dniestr”. Ze strony Euroregionu „Dniestr” umowę podpisał Dyrektor Centrum Koordynacyjnego Volodymyr Merezhko. Powyżej wspomniana umowa skutkować będzie w niedalekiej przyszłości możliwością rozszerzenia współpracy międzynarodowej o Mołdowę i Gruzję.

Sam fakt podjęcia decyzji o współpracy z nami przez tak prestiżowe podmioty, funkcjonujące już wiele lat i mające ogromne doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej świadczy o tym, że doceniono nasze dotychczasowe działania o których wspomnimy poniżej. Olbrzymim bodźcem do dalszej pracy była informacja, przekazana przez naszych przyjaciół z Ukrainy, iż Fundacja „Braterstwo” jest najprężniej działającą organizacją pozarządową na linii Polska - Ukraina.

Fundacja „Braterstwo” już trzykrotnie zorganizowała przyjazd laureatów konkursu piosenki „Muzyczna Parasolka”, który cyklicznie odbywa się w Winnicy. Występy naszych przyjaciół zza wschodniej granicy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a wśród występujących gości nierzadko można było usłyszeć prawdziwe perły wokalistyki, zarówno muzyki łatwej i przyjemnej jak też operowej. Tu przykładem jest Iryna Szwec, która w tym roku zachwyciła swoim głosem słuchaczy przebywających na koncertach plenerowych, jak też tych którzy mieli przyjemność wysłuchać Pani Iryny podczas jej występu w jednym z krynickich kościołów.

Zainicjowaliśmy współpracę pomiędzy ochotniczymi strażami pożarnymi z Ukrainy i Polski.

Kilkukrotnie Fundacja „Braterstwo” była współorganizatorem przyjazdu do Krynicy dzieci z Chmielnika, miasta-uzdrowiska które ma umowę partnerską z Krynicą-Zdrój, a także uczestniczyła w organizacji wyjazdu młodych hokeistów krynickich na turniej do Winnicy. Byliśmy współorganizatorem turnieju w hokeju na lodzie który odbył się w Krynicy-Zdroju. W turnieju uczestniczyli młodzi hokeiści z Winnicy (Ukraina), z Bardejova (Słowacja), z Krakowa (Cracovia) i z Krynicy.

Wizyta młodych zawodników z Ukrainy, Słowacji i Krakowa była dla nich wspaniałą przygodą i okazją do zadzierzgnięcia przyjaźni z ich rówieśnikami z Krynicy-Zdrój.

Doprowadziliśmy do podpisania umowy o współpracy pomiędzy szkołami z Ukrainy (szkoła muzyczna z Winnicy i szkoła z Chmielnika) i Polski (szkoła muzyczna oraz gimnazjum z Krynicy-Zdrój).

Działania Fundacji „Braterstwo” w istotny sposób zwiększyły promocję i reklamę naszego regionu i Krynicy-Zdrój w obwodzie Winnickim, co przejawia się dużo większą ilością zainteresowanych przyjazdem oraz przyjeżdżających do nas turystów.

Jeszcze przed powstaniem Fundacji „Braterstwo” jej założyciele zrobili bardzo wiele na rzecz współpracy między Ukrainą, Słowacją i Polską. Już wówczas zorganizowano przyjazd dzieci z winnicy do krynicy-Zdrój, wtedy także rozpoczęto cykliczną imprezę tj. plener malarski dla artystów z obwodu Winnickiego który nazwany został „Braterskie spojrzenia” . Artyści malarze z Ukrainy w bieżącym roku przyjadą do Krynicy po raz trzeci. W planach Fundacji jest zorganizowanie w tym roku pleneru malarskiego w Krynicy – Zdrój dla uzdolnionych dzieci z Ukrainy.

Sukcesem założycieli Fundacji, jeszcze przed jej powstaniem, jest doprowadzenie do podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Chmielnikiem a Krynicą – Zdrój.

W planach naszej Fundacji jest organizacja szkoleń dla samorządowców z Ukrainy a także realizacja turnusów nauki języka polskiego dla ukraińskiej młodzieży.

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie spowodowały, że zaangażowaliśmy się również w niesienie pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Pomagamy naszym przyjaciołom dostarczając lekarstwa, materiały opatrunkowe, odzież dla dzieci których rodzice walczą w ATO a także odzież właśnie dla tych walczących. Organizujemy imprezy oraz koncerty charytatywne by w jakikolwiek sposób pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych
działalność na rzecz języka regionalnego
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
transporty humanitarne, dostarczanie pomocy bezpośrednio na teren Ukrainy
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej