Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Aleph
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Karotografów 19 lok. 2
Kod pocztowy
05-270
Miejscowość
Marki
Województwo
mazowieckie
Powiat
wołomiński
Gmina
Marki
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000507160
REGON
14722491000000
NIP
125-16-26-312
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nasze zainteresowania koncentrują się na Bliskim Wschodzie (Autonomia Palestyńska, Strefa Gazy, Izrael, Syria, Liban, Turcja). Skupiamy się na sytuacji społecznej panującej w tych krajach, naznaczonej wieloletnimi konfliktami. Ufamy, iż nasze działania przyczynią się do zmniejszenia negatywnych skutków konfliktów politycznych.
Wspieramy bliskowschodnie organizacje pozarządowe oraz tamtejsze ośrodki akademickie poprzez upowszechnianie ich działań w Polsce. Prowadzimy nabór wolontariuszy chcących działać w III sektorze na terenie Bliskiego Wschodu.
Nasza fundacja to także platforma współpracy między polskimi i bliskowschodnimi organizacjami pozarządowymi w zakresie kultury, sztuki i edukacji.
Kolejnym obszarem naszych działań jest pomoc rodzinom na tych terenach, poszkodowanym w wyniku wojen i zamieszek. Oferujemy wsparcie materialne oraz pomoc w nawiązaniu kontaktu z odpowiednimi organizacjami pozarządowymi, a także wsparcie merytoryczne przy diagnozowaniu potrzeb.
Prowadzimy i wspieramy badania dotyczące sytuacji społeczno-ekonomicznej, kultury, sztuki, edukacji, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Bliskim Wschodzie.
Ważnym elementem naszej misji jest także rzetelna informacja, w każdej postaci: tekstu, obrazu, muzyki - na forum krajowym i międzynarodowym - dotycząca sytuacji w krajach Bliskiego Wschodu. Uważamy bowiem, że bez znajomości faktów zaprowadzenie pozytywnej zmiany, nawet najmniejszej, jest niemożliwe. Świadoma opinia publiczna może wspierać nasze działania na rzecz osób dotkniętych skutkami konfliktów lub inicjować własne.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej