Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Zwolnieni z Teorii
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Sułkowskiego 12/14 lok. 8
Kod pocztowy
01-602
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Żoliborz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000488903
REGON
14702802000000
NIP
5252576156
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Od 2013 roku wychodzimy naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działamy w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

Organizujemy praktyczną, ogólnopolską Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

Od 2019 roku tworzymy również platformę nauczycielską, narzędzie dające nauczycielom Zwolnionym z Teorii możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.

Razem zmieniamy oblicze systemu edukacji!

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
28.04.2015
Oskary młodzieżowych projektów społecznych rozdane! Prezydent RP wręczył Złote Wilki, nagrody dla najlepszych projektów społecznych realizowanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nagrodę Grand Prix ex aequo odebrały projekty “Droga do Sukcesu” z Lublina i “Ku Chwale Wyklętych - Turniej Piłkarski” z Olsztyna.
Publicystyka
11.02.2021
Około osiem milionów ton plastiku rocznie wpada do oceanów. Utrudnia on życie zwierzętom i kumuluje się w postaci drobnych części, które są trudne do usunięcia. Jednocześnie jest trwały, lekki i tani w transporcie. Rok 2021 poświęcony będzie zmniejszaniu jego obecności w naszym otoczeniu. Jak to zrobić mądrze, włączając do działania młodych ludzi, którzy jak żadne inne pokolenie wcześniej, przejmuje się tematem ekologii?
Publicystyka
22.03.2021
Młodzi ludzie zwykle mają potrzebę zmiany i chęci do działania z rówieśnikami. W dobie pandemii więcej czasu spędzają w domu, a mając dostęp do nowych technologii mogą bezpiecznie nieść realną pomoc, na przykład organizując akcję edukacyjną, namawiającą do odpowiedzialnych zakupów czy zbiórkę na książkę tłumaczącą dzieciom pandemię COVID-19.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej