Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego

Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
501 542 564
Adres rejestrowy
Ulica
Słowackiego 5 lok. 14
Kod pocztowy
96-500
Miejscowość
Sochaczew
Województwo
mazowieckie
Powiat
sochaczewski
Gmina
Sochaczew
Adres kontaktowy
Ulica
Paprotnia, Spacerowa 24
Kod pocztowy
96-515
Miejscowość
Teresin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Federacja, związek stowarzyszeń
KRS
0000487697
REGON
14700737600000
NIP
8371814959
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2016
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

10 października 2013 r. w Hotelu Chopin w Sochaczewie odbyło się zebranie założycielskie, które zgromadziło przedstawicieli jedenastu organizacji pozarządowych. Teraz czas na rejestrację nowego podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Na liście członków założycieli Porozumienia znalazło się siedem stowarzyszeń i cztery fundacje, reprezentujące sześć z ośmiu gmin z terenu powiatu sochaczewskiego. W skład POPPS weszły Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły i Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mała Ojczyzna” z Kozłowa Biskupiego (gm. Nowa Sucha), reprezentowane przez Renatę Smyczek, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Adamowa Góra (gm. Młodzieszyn), reprezentowane przez Małgorzatę Hetman, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kamiona (gm. Młodzieszyn), reprezentowane przez Ilonę Grzelak, Fundacja Zielona Polana z Janowa (gm. Brochów), reprezentowana przez Olgę Kulesza, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nad Bzurą (gm. Brochów), reprezentowane przez Marcina Prengowskiego, AMNIS Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Sochaczewa i Okolic (m. Sochaczew), reprezentowane przez Alicję Korkosz, Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera (gm. Sochaczew), reprezentowana przez Krystynę Mikołajczyk, Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS (gm. Teresin), reprezentowane przez Agnieszkę Ptaszkiewicz, Stowarzyszenie Miłośników Wsi Topołowa (gm. Teresin), reprezentowane przez Szymona Drzazgę, Fundacja Amigo (gm. Brochów), reprezentowana przez Andrzeja Nowaka i Fundacja Autonomia (gm. Brochów), reprezentowana przez Michała Jakubowskiego. Wśród wymienionych podmiotów znajdują się organizacje uczestniczące w poprzednich latach w pracach nieformalnej Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego, a wcześniej, od 2009 roku, jej grupy inicjatywnej.

Do Zarządu Porozumienia wybrani zostali: Agnieszka Ptaszkiewicz - Prezes Zarządu, Alicja Korkosz - Wiceprezes Zarządu, Michał Jakubowski - Wiceprezes Zarządu, Krystyna Mikołajczyk - Członek Zarządu i Renata Smyczek - Członek Zarządu. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Andrzej Nowak - Przewodniczący, Szymon Drzazga - Wiceprzewodniczący, Małgorzata Hetman - Członek Komisji. Wszystkie uchwały zebrania założycielskiego zostały przyjęte jednogłośnie.

Porozumienie otwarte jest na nowych członków. Od razu po rejestracji POPPS w KRS, organizacje które nie wzięły udziału w zebraniu założycielskim, będą mogły przystąpić do Porozumienia. Członkami POPPS mogą zostać posiadające osobowość prawną stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, OSP, kościelne osoby prawne i inne zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Poszczególne organizacje członkowskie Porozumienia działają dla mieszkańców swoich wsi, miasta, gminy i całego powiatu. Porozumienie ma natomiast wspierać stowarzyszenia i fundacje członkowskie w codziennej działalności w realizacji ich zadań statutowych, rozwijaniu współpracy między nimi, reprezentowaniu ich interesów w kontaktach z administracją publiczną, podmiotami gospodarczymi oraz społecznością powiatu sochaczewskiego. Wsparcie ma mieć również charakter techniczny, np. porady prawne, obsługa księgowa czy wspólne projekty.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
15.09.2016
Letni żar, łagodzony nieco przez strażacki prysznic, stanowił tło dla kilkunastu organizacji pozarządowych (ngo) z powiatu sochaczewskiego, które postanowiły pokazać swój dorobek podczas III Jarmarku Pozarządowego. Oferta stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych była niezwykle bogata, dzięki czemu każdy mieszkaniec miasta mógł znaleźć coś dla siebie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
zrzeszanie organizacji pozarządowych (np. lokalnych, regionalnych, branżowych)

Zarząd

Agnieszka Ptaszkiewicz, Prezes Zarządu
Michał Jakubowski, Wiceprezes Zarządu
Alicja Korkosz, Wiceprezes Zarządu
Renata Smyczek, Członek Zarządu
Krystyna Mikołajczyk, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej