Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Fundacja Verba
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Karola Chodkiewicza 7 lok. 4
Kod pocztowy
02-593
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000438024
REGON
14636859200000
NIP
5213639421
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2016
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja VERBA powstawała w roku 2012. Jej celem jest edukacja najmłodszych, ponieważ to dzieci są naszą przyszłością i najlepszą inwestycją. Działamy w kilkunastu miastach w Polsce, a w naszych warsztatach edukacyjnych wzięło udział już ponad 50 000 przedszkolaków i uczniów.

Głównym przedsięwzięciem Fundacji VERBA jest projekt „Niezwykłe spotkania”, którego celem jest  oswajanie dzieci zdrowych z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata. Temat wplatamy w ciekawe dla maluchów publikacje bez jego przesadnego eksponowania po to, aby uświadomić im różnorodność społeczeństwa, odpowiedzieć na nurtujące je pytania i nauczyć szacunku dla drugiego człowieka. Pragniemy by przyszłe pokolenie zyskało naturalność w kontaktach ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich wygląd czy sprawność. Nasze publikacje są kwintesencją tego, jak rozumiemy prawdziwą integrację – bo dla nas integracja to emocje i chwile przeżyte razem, bez względu na nasz wygląd zewnętrzny; to wspólne podejmowanie wyzwań i realizacja celów, pozwalająca zapomnieć o ograniczeniach zdrowotnych; to nauka pomagania sobie nawzajem i wspierania się w codziennych okolicznościach.

Od roku 2016 Fundacja VERBA wraz z Fundacją Banku Millennium realizuje projekt „Finansowy Elementarz”. Jego celem jest przedstawienie dzieciom natury pieniądza oraz zasad oszczędzania, które ułatwią im start w dorosłe życie, tak aby w przyszłości rozsądnie dysponowały swoimi wydatkami.

Ponadto Fundacja VERBA bierze udział i organizuje konferencje, szkolenia oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Wspólnie rozmawiamy o tym jak edukować, wychowywać i kształtować nasze dzieci. Wytyczamy nowe kierunki ale także uważnie słuchamy opinii ekspertów. Kilkunastoosobowy zespół Fundacji wkłada całe serce w pracę z dziećmi, a uśmiechy na twarzach tysięcy maluchów są dowodem na to, że nasze działania są wartościowe i ważne.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej