Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Towarzystwo Dziennikarskie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Józefa Hauke-Bosaka 3
Kod pocztowy
01-540
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Żoliborz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000423381
REGON
14623829200000
NIP
525-25-34-927
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Towarzystwo Dziennikarskie chce prowadzić debatę o sytuacji mediów. Będzie też zabierało głos gdy uznamy, że zagrożona jest wolność słowa, czy inne prawa obywatelskie. Chcielibyśmy również zmierzyć się z zadaniem sformułowania współczesnych standardów warsztatu dziennikarskiego, oraz relacji między dziennikarzami a ich pracodawcami.

Rozwój internetu i "dziennikarstwa obywatelskiego", presja ogłoszeniodawców i firm PR, dominująca w debacie publicznej rola telewizji informacyjnych, tabloidyzacja mediów, spadające - szczególnie wśród młodzieży - czytelnictwo gazet, wszystko to doprowadziło do erozji standardów profesjonalnych i etycznych w naszym środowisku. Trudno dziś nawet określić, kto jest dziennikarzem.

Ostrość podziałów politycznych i radykalizm języka debaty publicznej w Polsce poróżniły też tak głęboko ludzi mediów, że rozmowa często staje się bardzo trudna. Uważamy, że wyłonienie się różnych ośrodków refleksji taką rozmowę ułatwi.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej