Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Głosy Kobiet
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
663 550 100
Adres rejestrowy
Ulica
Koszykowa 79
Kod pocztowy
02-008
Miejscowość
Warszawa-Ochota
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000420409
REGON
14612533000000
NIP
701-03-43-685
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Głosy Kobiet reprezentuje w Polsce międzynarodową organizację - Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Pani Madeleine Albright. Ówczesna Pierwsza Dama Ameryki i była Sekretarz Stanu chciały wspierać kobiety w imię zasady, że "prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka".

Misją Vital Voices Poland jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Polsce, Europie i Azji. Fundacja posiada grono około 100 stypendystek prestiżowego programu mentoringu, w tym kobiety z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii. Fundacja przeszkoliła ponad 300 kobiet w Polsce zakresie przywództwa. Pomaga korporacjom w formułowaniu strategii Corporate Social Responsibility.

Vital Voices Poland stworzone zostało z inicjatywy Darii Gołębiowskiej-Tataj. W 2006 roku, amerykański Departament Stanu i magazyn FORTUNE zaprosił Ją, jako jedną z 17 kobiet na świecie, na pierwszą edycję programu dla przyszłych liderek globalnego biznesu. Podczas programu poznała Hillary Clinton i po powrocie do Polski zainicjowała polski oddział Vital Voices, któremu patronuje była Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej