Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
629 981 439
Telefon
602 537 156
Adres rejestrowy
Ulica
Zielna 39
Kod pocztowy
00-108
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000445074
REGON
14647013200000
NIP
1231274933
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszym celem jest krzewienie znajomości dziedzictwa kulturowego oraz historii Polski i świata wśród dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej. Organizujemy zajęcia dodatkowe, weekendowe oraz cykle spotkań w szkołach zainteresowanych współpracą. Prowadzimy również projekty edukacyjne dla dzieci i mlodzieży polskiej za granicą, czyli dla szkół polonijnych. Zapraszamy na www.duch.edu.pl

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii na Uniwersytecie Warszawskim

Każde spotkanie z DUCHem to fascynująca przygoda, podczas której nasi słuchacze nie tylko zdobywają wiedzę historyczną, ale przede wszystkim uczą się ważnych życiowych umiejętności. Absolwenci DUCHa lepiej rozumieją teraźniejszość, kojarzą fakty, wyciągają wnioski, analizują, potrafią myśleć krytycznie. Są tolerancyjni i otwarci.

Znajomość historii potrafią wykorzystać w wielu dziedzinach życia.

Po co uczyć dzieci historii?

Historia jest nauczycielką życia. To stare łacińskie przysłowie zawiera w sobie najlepszą odpowiedź na pytanie, dlaczego warto się jej uczyć. Nieprzebrane bogactwo dziejów, ogrom faktów, postaci i zjawisk, piękno ludzkich postaw i wytworów kultury, zawarte jest na kartach historii, które chcemy odsłaniać przed oczami najmłodszych. Dzięki nam poznają historię rycerzy i królów, budowniczych katedr i zamków, podróżników i odkrywców, wielkich naukowców, polityków i artystów, wreszcie - zwykłych ludzi, którzy żyjąc i pracując przed nami, budowali mozolnie świat, w jakim dzisiaj żyjemy.
Poznawajmy historię i zaprośmy do jej poznawania nasze dzieci - to jeden z najpiękniejszych darów, jaki możemy im ofiarować.

Co to jest DUCH?

To pierwszy w Polsce uniwersytet historyczny dla dzieci, który zabiera swoich studentów w niesamowitą podróż w czasie. Zajęcia DUCHa mają charakter interdyscyplinarny: łączą w sobie zagadnienia z historii, historii sztuki, geografii, politologii, etnografii, filozofii. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, obyczajów, stosunków społecznych.
W sposób prosty, ciekawy, oryginalny i często zaskakujący młodego słuchacza opowiadamy o złożonych procesach, które wpłynęły i nadal wpływają na losy świata. Pokazujemy historię ludzi, a nie historię wojen. Znajdują odpowiedzi na pytania: jak to było? Dlaczego tak było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło?

DLA KOGO? Uczniowie szkół podstawowych od 1 do 8 klasy. Grupy podzielone pod względem wieku uczestników.

KIEDY? W soboty.

GDZIE? W Warszawie, w salach Uniwersytetu Warszawskiego, w muzeach i innych ciekawych miejscach stolicy.

PO CO? Bo znajomość historii jest niezbędna młodym, nowoczesnym, otwartym na świat ludziom.

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Wypełniając formularz rekrutacyjny na www.duch.edu.pl

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej