Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Polsko-Ukraińska Fundacja Imienia Ignacego Jana Paderewskiego

Polsko-Ukraińska Fundacja Imienia Ignacego Jana Paderewskiego
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Konopczyńskiego 5/7 lok. 3
Kod pocztowy
00-335
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000429191
REGON
14626131600000
NIP
1182086567
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Polsko-Ukraińska Fundacja imienia Ignacego Jana Paderewskiego została założona w 2012 roku i powołana między innymi w celu:

  • Rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających upowszechnianiu wiedzy o kulturze i sztuce, przyczynianie się do podnoszenia wiedzy muzycznej, teatralnej, filmowej i artystycznej, a także prezentowanie publiczności festiwali, spektakli teatralnych koncertów, warsztatów, seminariów i pokazów filmowych w Polsce i Ukrainie oraz w krajach trzecich.
  • Rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką w skali europejskiej i światowej.
  • Promowanie nowych, nieznanych twórców.
  • Prowadzenia w sposób ciągły badań naukowych w dziedzinie ochrony i promocji dóbr kultury oraz inicjowanie i wspomaganie działalności badawczo-rozwojowej we współpracy z jednostkami naukowymi.
  • Ochrona dziedzictwa kulturalnego, a w szczególności: a) ochrona, ratowanie, zabezpieczanie obiektów sztuki dawnej i współczesnej w zbiorach publicznych i prywatnych; b) promocja sztuki polskiej i ukraińskiej; c) prezentacja dorobku i aktualnej twórczości artystów współczesnych.
  • Włączenie różnych środowisk (w szczególności artystycznych, biznesowych, medialnych, naukowych) w dążenia do integracji europejskiej.
  • Edukacja społeczeństwa do wspierania, uczestnictwa i tworzenia kultury.
  • Zarządzanie powierzonym i nabytym przez Fundację dziedzictwem kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem zabezpieczenia spuścizny po I. J. Paderewskim, zgodnie z duchem całokształtu działalności nazwanego tu mistrza.
  • Przedmiotem działalności statutowej Fundacji jest rozwijanie, propagowanie i umacnianie współpracy polsko-ukraińskiej w zakresie: a) Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji; nauki, edukacji, oświaty i wychowania; b) kontaktów i współpracy między społeczeństwami; c) działań wspomagających technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej