Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Tesco
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 255 22 00
Adres rejestrowy
Ulica
Kapelanka 56
Kod pocztowy
30-347
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000418218
REGON
12254986900000
NIP
676-24-55-179
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Tesco Dzieciom powstała z inicjatywy Tesco Polska 17 kwietnia 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco.
Fundacja jest organizacją dobroczynną, celami jej działania jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, których beneficjentami są dzieci i młodzież oraz promocja idei integracji i zaangażowana na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych.
W ciągu swojej działalności Fundacja wypracowała i realizuje kilkanaście programów związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia. Do grona jej partnerów strategicznych należy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Fundacja Happy Kids.
Od 2014 roku organizacja posiada status "Organizacji Pożytku Publicznego".
Od 2017 roku jest członkiem zwykłym Forum Darczyńców w Polsce.
Za swoją działalność została wyróżniona odznaką "Przyjaciel Dziecka", tytułem "Filantrop Krakowa A.D. 2014" oraz medalem "50 Lat dla Zdrowia Dzieci" Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Nasza wizja:

  • dobro dzieci jest naszym wspólnym dobrem. Każde polskie dziecko ma warunki do pełnego uczestnictwa w życiu rodzinnym i społecznym;
  • razem dla wspólnych korzyści. Lokalne społeczności najlepiej znają potrzeby małych środowisk i swoim działaniem torują im drogę do zrównoważonego rozwoju;
  • synergia ponadsektorowa. Wspólne działania osób indywidualnych, społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych, sektora prywatnego i instytucji publicznych to idealny sposób na kształtowanie lepszego jutra.

Nasza misja:

  • inicjujemy i wspieramy programy społeczne. Naszym celem jest pomoc dzieciom i lokalnym społecznościom w obszarach edukacji, pomocy społecznej oraz ochrony i promocji zdrowia;
  • nasze działania kreują zmianę. Programy Fundacji wyposażają w umiejętności i kompetencje oraz inspirują do działania i umożliwiają zrównoważony rozwój;
  • jesteśmy dobrym partnerem. Dbamy o współpracę z innymi podmiotami, realizując zadania mające na celu poprawę jakości życia społecznego.

Reklama

Zarząd

Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu
Patrycja Bejm-Maras, Wiceprezes Zarządu
Daria Kulińska, Członek Zarządu
Marcin Matras, Członek Zarządu
Grzegorz Juszczyk, Członek Zarządu
Grzegorz Postolski, Członek Zarządu
Krzysztof Pierzchała, Członek Zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej