Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Sucha 1A lok. 11
Kod pocztowy
30-601
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000417516
REGON
12255586400000
NIP
677-23-68-743
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
60
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Kraków Miastem Rowerów to ruch społeczny o niemal dwudziestoletniej historii. KMR jest odpowiedzią społeczności krakowskich rowerzystów na problemy komunikacyjne miasta i brak zdecydowanych działań na rzecz promocji roweru. Nasza wizja Krakowa to zrównoważony i bezpieczny transport oraz przestrzeń publiczna przyjazna dla mieszkańców, turystów i lokalnego biznesu.
W kwietniu 2012 roku zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Do tamtej pory KMR działał trochę po partyzancku, po osiemnastu latach pora się zorganizować. Stowarzyszenie stawia sobie za cel najlepsze wykorzystanie dotychczas zdobytej wiedzy „eksperckiej” dotyczącej rozwiązań technicznych czy prawnych, zagospodarowanie potencjału społecznego i aktywizację jak najszerszej grupy krakowian, by systematycznie i wspólnie doprowadzić do sytuacji, w której Polityka zrównoważonego transportu przestanie być pustym frazesem w ustach urzędników. Sytuacji, w której każdy mieszkaniec Krakowa będzie wreszcie miał wybór: samochód i korek, komunikacja miejska, albo rower i infrastruktura rowerowa najwyższej jakości, kompletna i bezpieczna. Teraz tego wyboru nie ma.
Do głównych celów statutowych należy:

  • działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju Krakowa i jego aglomeracji
  • promocja ruchu rowerowego i ekologicznego stylu życia
  • podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Nasze cele realizujemy poprzez:

  • lobbing w urzędach
  • organizację imprez i happeningów
  • zajęcia w szkołach
  • proponowanie rozwiązań przyjaznych miastu.

Corocznie wraz z Federacją Zielonych - Grupą Krakowską, organizujemy cykl wspaniałych imprez pod nazwą Święto Cykliczne. KMR wspiera także Krakowską Masę Krytyczną. Koordynujemy Projekty: Nowa Krupnicza, Rowerem legalnie pod prąd, Rowerem na zakupy, Kraków na skróty, prowadzimy zajęcia w szkołach nt Nowej kultury mobilności. Nie można zapomnieć także o działaniach mniej spektakularnych, a niezwykle istotnych - audyty infrastruktury rowerowej, lobbing na rzecz najlepszej praktyki w miejskich inwestycjach. Podejmujemy liczne interwencje w bieżących sprawach bliskich każdemu krakowskiemu rowerzyście. W samym roku 2011, w wyniku naszych wniosków, podjęto ponad 200 interwencji poprawiających bezpieczeństwo lub warunki jazdy rowerem po Krakowie!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
miasto, ruchy miejskie
transport
Odbiorcy działań

Zarząd

Marcin Dumnicki, Członek Zarządu
Katarzyna Dyląg, Członek Zarządu
Jakub Stępak, Sekretarz
Jarosław Prasoł, Skarbnik
Krzysztof Nil Ryba, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej