Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Sewa"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
602 105 949
Adres rejestrowy
Ulica
Brzeźno 27a
Kod pocztowy
66-433
Miejscowość
Brzeźno
Województwo
lubuskie
Powiat
gorzowski
Gmina
Lubiszyn
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000411593
REGON
08102572900000
NIP
599-31-61-974
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Kim jesteśmy - społecznością indywidualnych osób rozsianych w różnych miejscach świata.Łączą nas wspólne wartości - styl życia, inspiracja, wiedza, doświadczenie, praktyka, mądrość życiowa, wzajemne wspieranie się, pomoc, służenie wszystkim żywym istotom. Co robimy - działamy twórczo tworząc przyjazną przestrzeń. Nasze życia tworzą ludzie. Prowadzimy prosty styl życia, zgodny z naturą, wspomagamy i ożywiamy marzenia, tworzymy to co nierealne. Na naszym portalu i Facebook’u poznajecie w jaki sposób urzeczywistniamy nasze marzenia. Łączy nas pasja - jesteśmy społecznością dobierającą się na zdrowych zasadach: wspólne wartości co do stylu życia, prostego, ekologicznego takiego, które stwarza nastrój kojarzący się z otwartą przestrzenią, wodą, ziemią i niebem, uduchowieniem, spokojem, świeżością, a jednocześnie dynamizm, kreatywność i inspiracja, uzdolnienia artystyczne, myśliciele o dużej i praktycznej wyobraźni inspirowanej sztuką, muzyką, literaturą i jednocześnie w praktyce opieramy się na indywidualnych osobowościach podejmujących własne, odpowiedzialne decyzje. Wspieramy przedsięwzięcia - działalność w ramach fundacji na rzecz zdrowego i prostego stylu życia, udział w inicjatywach zaprzyjaźnionych środowisk, wolontariat, poszukiwania wspólnych wartości w starożytnych cywilizacjach, podróże-wyprawy. Jak nas znaleźć? Przedstawiamy miejsca:
Brzeźno - siedziba fundacji, leśne rancho, przestrzeń natury otoczona lasami, łąkami, strumieniami i jeziorami, tutaj odpoczywamy, chronimy naturę, inspirujemy społeczność do działań ekologicznych, budujemy dom - bazę działania fundacji - pracownię zmysłów. Z tego miejsca wyruszają wszystkie wyprawy tematyczne realizowane w krajach europejskich i Indiach. Przygotowujemy siedlisko do zagospodarowania dla budownictwa naturalnego i działań ekologicznych. Gorzów Wlkp. - pracownia twórczości artystycznych - mandale, filcowanie, ceramika, tkactwo, muzyka, malarstwo, rysunek, plakat, taniec PanEuRytmia. Lublin - centrum inicjatyw twórczych, środowisko wielopokoleniowe, wolontariat, spotkania, warsztaty, aktywizowanie miejsc zaniedbanych społecznie. Zurich - czerpiemy wiedzę i tradycję życia w zgodzie z naturą w jakiej trwają mieszkańcy Szwajcarii. Southampton - wymiana doświadczeń z fundacją Art House - społeczność żyjąca twórczością artystyczną, wegańską kuchnią i wolontariatem. Londyn - działania na rzecz Foot For Live. Francja - wieloletnie kontakty, przenikanie tradycji i kultury francusko - polskiej. Correns - lokalna społeczność stanowiąca ustawy chroniące mieszkańców przed destrukcją cywilizacji, własna szkoła dla dzieci, zakaz ustawowy rozbudowy infrastruktury miejscowości. Alicanta (Hiszpania) - wspólnota artystów tworząca muzykę etnograficzną i chroniąca lokalne wartości tradycji i kultury, region upraw oliwek, migdałów, ziół położony nad morzem. Bengal - przenikanie świata duchowego ze światem materialnym, wspomaganie lokalnych mieszkańców w trudnych warunkach życiowych. Ahobilam - zaprzyjaźniona społeczność starożytnej kultury wedyjskiej cywilizacji. Jak obudzić w sobie marzenia do działania:
MAŁE KROKI:
Możesz wziąć udział w naszych projektach - Możesz redagować materiały fundacji, opracowywać je na portalu lub przygotowywać do wydania ulotek, broszur itp. - Możesz przekazać cegiełki drobnych kwot : 5 zł = 1 ciepły posiłek wegetariański dla potrzebujących. Co my damy w zamian ?- nasze doświadczenie, wsparcie i doradztwo do realizacji własnych marzeń, spotkanie na trasie naszych podróży.
DUŻE KROKI:
Dary rzeczowe, usługi na rzecz działań fundacji - Wsparcie finansowe na wybrane projekty
PRZYKŁAD:

  • dotacja na gotowanie w wiosce bengalskiej dla 1000 mieszkańców = 1t pożywienia - lub zamontowanie pompy wodnej - lub pomoc w przeżyciu zatapianym domostwom w porze deszczowej - Wspieranie uzdolnionych dzieci i młodych osób w kraju i za granicą - Wspomaganie w wyprawach europejskich - Dotacja lub udział w wyprawie do Indii - Wspieranie w gotowaniu ciepłych posiłków dla potrzebujących - Wspieranie wegetarianizmu i zdrowego stylu życia oraz to wszystko co tylko pojawi się w waszych wizjach
    Co od nas możecie otrzymać? - piękne materiały zdjęciowe, filmowe i muzyczne z naszych zbiorów, spotkania i prezentacje gotowania wegetariańskiego, konsultacje ajurwedyjskie, ekologiczne produkty własnego wyrobu, udział w wyprawach, promocje na portalu i w materiałach fundacji
    Wolontariat: działania w tym zakresie uzgadniamy indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą ponieważ sami jesteśmy wolontariuszami.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
taniec
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
profilaktyka uzależnień
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
doradztwo zawodowe
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
pomoc Polonii i Polakom za granicą

Zarząd

Henryk Samosiek, Przewodniczący Rady Nadzorczej
Dominika Marczuk, Członek Zarządu
Barbara Styczeń, Prezes Zarządu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej